Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Nie jedna, nie dwie a trzy manifestacje odbędą się w sobotę w SŁUBICACH

Piątek 4 września 2020 1 komentarz

Do zapowiadanych na sobotę 5 września manifestacji środowisk LGBT dołączają dwie kolejne związane ze środowiskami patriotycznymi i katolickimi. 

Pierwsza główna manifestacja środowisk LGBT rozpocznie się 5 sierpnia (sobota, godz. 14:00) marszem z Placu Bohaterów do Frankfurtu nad Odrą - pisaliśmy więcej o tym tutaj: KLIK, jakie jest stanowisko burmistrza Słubic - Mariusza Olejniczaka w sprawie marszu równości LGBT - pisaliśmy o tym tutaj: KLIK Jakie są cele i postulaty środowsk LGBT pisaliśmy o tym tutaj: KLIK

Druga manifestacja rozpocznie się też na placu Bohaterów o godz. 14:00. Organizatorami są obrońcy tradycyjnych wartości chrześcijańskich, którzy przemaszerują ulicami Słubic (pl. Bohaterów, pl. Wolności, ul.Seelowska, Aleja Młodzieży Polskiej, ul. Jedności Robotniczej, ul. Mickiewicza, ul.Nadodrzańska. Na moście graniczym w Słubicach ma nastąpic zakończenie.

Trzecia manifestacja, również obrońców tradycyjnych wartości chrześcijańskich ma rozpocząć się o godz. 13:00 i będzie manifestacją mobilną poruszającą się w obrębie ulic: Rondo Solidarności, Plac Przyjaźni, Plac Wolności 18.

Dodatkowo w tym dniu na terenie Słubic pojawią się „mobilne” zgromadzenia składające się 4 osób, które ograniczą się do dwóch samochodów z banerami i nagłośnieniem. Samochody będą poruszały się po wszystkich ulicach Słubic zgodnie z przepisami o ruchu drogowym. Jeden z samochodów jeżdził już po Słubicach w dniu 2 września:

W związku z tym, należy spodziewać się w tym dniu utrudnień w ruchu. Oprócz wzmocnionych sił policyjnych, nad przebiegiem marszów czuwać będzie także straż miejska, straż graniczna oraz sanepid, który będzie sprawdzał przestrzeganie obostrzeń.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 18:12:42
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij