Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Wycieczka rowerowa po 9 dzielnicach Frankfurtu nad Odrą

Piątek 4 września 2020 brak komentarzy

Polsko-Niemiecka Informacja Turystyczna zaprasza do zwiedzania Frankfurtu nad Odrą i Słubic podczas serii bezpłatnych wycieczek krajoznawczych, rowerowych i rejsów statkiem po Odrze. Tym razem zachęcamy do opuszczenia znanych ścieżek i próby odkrycia nowych, często nieznanych, a równie atrakcyjnych miejsc po polskiej i niemieckiej stronie.


Sobotnia wycieczka rowerowa zaplanowana na 5 września na godz. 11.00 prowadzi szlakiem rowerowym po 9 dzielnicach Frankfurtu nad Odrą( tzw. Ortsteilroute). Nie tylko w centrum ale również na obrzeżach Frankfurtu nad Odrą znajduje się wiele zabytków i właśnie te postaramy się Wam pokazać. Wieża Bismarcka w Booßen, park pałacowy w Kliestow, ruiny kościoła w Lichtenberg, grodzisko w Lossow
W każdej dzielnicy znajduje się trójjęzyczna tablica informacyjna w języku niemieckim, polskim i angielskim, na której znajdują się informacje o lokalnych zabytkach i o samej trasie.
Przy tablicach informacyjnych znajdują się także ławki do odpoczynku.

Długość: 46 km, ok. 4-5 godzin na rowerze


Ważne:
Każdy przywozi ze sobą własny rower nadający się do jazdy po drogach, zapasową dętkę i zestaw naprawczy.
Każdy uczestnik jest odpowiedzialny za przestrzeganie przepisów drogowych.
Wycieczki rowerowe są przeprowadzane w każdych warunkach pogodowych, o ile zapewnione jest bezpieczeństwo. W przypadku alertow pogodowych, decyzja o kontynuowaniu imprezy należy do przewodnika rowerowego. W przypadku oficjalnego ostrzeżenia przed burzą, siłą wyższą lub bezpośrednim zagrożeniem, organizator ma prawo do zmiany lub anulowania terminu.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: info@tourismus-ffo.de. Ilość miejsc ograniczona.


Oferta wycieczek realizowana jest w ramach projektu "Przewodnik miejski i mapa rowerowa Słubice&Frankfurt nad Odrą", współfinansowanego z Funduszu Małych Projektów (FMP) w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 1 grudnia 2022 5:25:29
  • imieniny obchodzą:

    Natalia, Blanka, Eligiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij