Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Po 8 latach pracy Zbigniew Sawicki żegna się ze stanowiskiem [Oświadczenie]

Czwartek 3 września 2020 brak komentarzy

1 września w Urzędzie Miejskim w Słubicach odbyła się konferencja prasowa w sprawie odwołania Zbigniewa Sawickiego z funkcji prezesa Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji z udziałem burmistrza Słubic - Mariusza Olejniczaka oraz przewodniczącego Rady Miejskiej w Słubicach - Grzegorza Cholewczyńskiego

Podczas konferencji burmistrz podkreślił, że powodem odwołania w dniu 27 sierpnia br. Zbigniewa Sawickiego jest brak działań w sprawie konserwacji stadionu jako zabytku a także niewywiązywanie się prezesa Zbigniewa Sawickiego z zadań zleconych przez burmistrza. (brak koncepcji zagospodarowania obiektów Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji) burmistrz prosił o dwa terminy: maj i lipiec 2020, do dnia wypowiedzenia umowy o pracę nie otrzymał koncepcji. Burmistrz jest już po rozmowach z kandydatami na nowego prezesa. Poznamy go w dniu 7 września. 

Dziś Zbyszek Sawicki przesłał do nas oświadczenie, zapraszamy do przeczytania:

"Oświadczenie

Szanowni Państwo,

pragnę złożyć serdeczne podziękowania obecnym i byłym Pracownikom Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za to, że wspólnie z Wami mogłem uczestniczyć w procesie rozwoju firmy, będąc jej częścią. Czuję się zaszczycony, że mogłem poznać tak wielu wspaniałych ludzi i pracować z nimi. Pomimo chwil trudnych, głęboko w pamięci tkwią jednak chwile radosne. Dziękuję bardzo.    Dziękuję Panu Burmistrzowi Tomaszowi Ciszewiczowi za szansę i zaufanie, którymi mnie obdarzył, co pozwoliło na wspólne spojrzenie na problemy z szerszej perspektywy i wypracowanie nowych kreatywnych rozwiązań, które przełamywały schematy. 
    Dziękuję Panu Burmistrzowi Mariuszowi Olejniczakowi, Radnym Gminy Słubice, Członkom Rad Nadzorczych i Pracownikom Urzędu Gminy za bardzo dobrą współpracę. Dziękuję Partnerom biznesowym i Sponsorom za wsparcie  przy organizacji wielu wspaniałych wydarzeń sportowych. Bardzo gorąco dziękuję klubom  i stowarzyszeniom sportowym oraz Trenerom i Zawodnikom, na co dzień korzystającym z obiektów SOSiRu. Dziękuję Partnerom medialnym za wspaniałe relacje z wydarzeń. Dziękuję wszystkim Mieszkańcom Gminy Słubice za aktywne  uczestnictwo w licznych i różnorodnych imprezach sportowo-rekreacyjnych ( Bieg Bez Granic, Biegi Niepodległości, turnieje piłkarskie, festyny rodzinne, koncerty Radia Zet i Dwójki, Kabaretowe spotkania i wiele, wiele innych ). Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Szanowni Państwo,

odchodząc po 8 latach pracy ze Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zostawiam spółkę w bardzo dobrej kondycji finansowej. Spółka od dwóch lat osiąga zysk oraz płynność finansową,
a muszę przypomnieć, że przyjmując SOSiR w 2012 roku spółka generowała straty nie mając możliwości i narzędzi do uzyskiwania odpowiednich przychodów.
    Wszystkie cele stawiane mi przez Burmistrza i Radę Nadzorczą zostały wykonane z nadwyżką.
Spółka w 100% utrzymuje się sama i odprowadza do gminy rocznie ok. 600 tys, zł podatku od nieruchomości.
    Nic z majątku początkowego SOSiR nie zostało sprzedane, wręcz przeciwnie, spółka powiększyła swój majątek o wybudowane Targowisko” Pod Dębami” wartości ok. 6 mln zł.
    W tym okresie powstały nowe obiekty sportowo-rekreacyjne: lodowisko, cieszące się ogromną popularnością, mini golf, pole golfowe oraz kryte korty tenisowe. Są to obiekty, które służą mieszkańcom nie tylko Słubic, ale również Frankfurtu, z uwagi na brak podobnych po stronie niemieckiej . 
    Oczywiście jest jeszcze dużo do zrobienia. Sprawą priorytetową jest modernizacja basenu. SOSiR złożył w tym roku projekt do Euroregionu, którego celem jest opracowanie koncepcji modernizacji infrastruktury basenowej. Projekt został zaakceptowany.
    Kolejną kwestią są zabytkowe arkady na stadionie wymagające renowacji. Niestety Spółka nie może samowolnie przeprowadzić jakichkolwiek prac bez zgody Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Opracowanie dokumentacji prac konserwatorsko-renowacyjnych zostało zlecone i jest na ukończeniu. Na życzenie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zostały zlecone jeszcze  badania konserwatora dzieł sztuki ( w trakcie ). Na ukończeniu jest również zlecone wykonanie koncepcji zagospodarowania Stadionu i otoczenia.
    Na koniec chciałbym jeszcze wspomnieć o trudnych chwilach Spółki w czasie pandemii, podczas której SOSiR zanotował spadek przychodów o ponad 75%. Wiem, że sytuacja ta była ciężka dla wielu przedsiębiorców w Słubicach. Oprócz zamknięcia granicy zamknięte zostały wszystkie obiekty sportowe. To był czas zamrożenia wydatków i kosztów, również tych związanych z opracowaniem  dokumentacji ww. prac konserwatorsko-renowacyjnych. Dzięki ograniczeniu wydatków i pomocy z Tarczy Antykryzysowej SOSiR wyszedł z kryzysu „obronną ręką”.
    Kończąc, życzę Wszystkim Państwu zdrowia i wytrwałości, a nowemu Prezesowi SOSiRu będę kibicował w realizacji wszystkich zaplanowanych inwestycji wspomnianych powyżej.    

„ Ludzie zapomną, co mówiłeś. Ludzie zapomną, co zrobiłeś, ale ludzie nigdy nie zapomną, jak się przy tobie czuli” - Maya Angelou

Zbigniew Sawicki

na zdjęciu, od lewej: ks. Marcin Majewski, Zbigniew Sawicki, Grzegorz Cholewczyński


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 28 stycznia 2023 14:34:43
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij