Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Zbliża się ku końcowi kolejny projekt Stowarzyszenia po PROstu dofinansowany przez PFRON

Wtorek 9 lutego 2021 brak komentarzy

Na początku 2020 roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznał Stowarzyszeniu po PROstu dofinansowanie na projekt „Rehabilitacja drogą do AKTYWNOŚCI” na okres od 1 stycznia 2020 r. do 31 marca 2021 r. Celem projektu jest zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych - uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy. Rodzaje terapii zostały wybrane ze względu na możliwość poprawy funkcjonowania uczestników w wielu obszarach: poznawczym, społecznym i ruchowym. 

Dzięki uczestnictwu w projekcie podopieczni stowarzyszenia mają możliwość skorzystać z wielu metod terapeutycznych, w tym terapii do tej pory im niedostępnych. Rehabilitacja prowadzi się w formie terapii indywidualnych: terapii ręki, terapii Biofeedback i Treningu uwagi słuchowej Tomatisa oraz zajęć grupowych: muzykoterapii, arteterapii i terapii ruchem i tańcem. 

Terapią zostało objętych 19 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Kwota dofinansowana przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosła 175 514,00 zł. 

GALERIA:


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 16:32:08
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij