Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Słubice zyskają nowoczesny sprzęt medyczny

Czwartek 11 lutego 2021 brak komentarzy

Szpital w Słubicach wyda prawie 1 mln zł na rentgen i aparaturę medyczną. Wsparcie w ramach projektu Lubuskie kontra wirus przekazał członek zarządu Marcin Jabłoński.

W Urzędzie Marszałkowskim spotkali się dziś członek zarządu Marcin Jabłoński, starosta słubicki Leszek Bajon i Maciej Pawliński, prezes szpitala im. Prof. Zbigniewa Religi w Słubicach. Była to okazja, aby oficjalnie przekazać informację o dofinansowaniu zakupu rentgena dla lecznicy ze środków projektu Lubuskie kontra wirus.

- Pomagamy szpitalom, ułatwiając zakup sprzętu niezbędnego dla właściwego funkcjonowania szpitali. Jednym z nich jest placówka w Słubicach, gdzie udało się szybko przeprowadzić procedury. Wierzę, że będzie to istotna pomoc w trakcie walki z epidemią, która ułatwi powrót do normalnego działania po jej zakończeniu. Sukcesywnie wspieramy program Lubuskie konta wirus wolnymi środkami. Przekazane dzisiaj wsparcie było możliwe w ramach kolejnego zwiększenia o 6 mln zł. Także kilka innych szpitali może dzięki temu otrzymać pomoc - mówił członek zarządu Marcin Jabłoński.

W sumie na aparaturę medyczną szpital wyda prawie 1 mln zł. Lecznica zakupi: urządzenie do kompresji klatki piersiowej LUCAS 3, aparat cyfrowy RTG i analizator parametrów krytycznych. – Zakup sprzętu wpisuje się w szerszy kontekst modernizacji szpitala. Nowe urządzenia pozwolą lepiej diagnozować i leczyć pacjentów. Wchodzimy w Słubicach w okres cyfrowy. Pieniądze umożliwią też przeszkolenie kadry i zastosowanie dodatkowego oprogramowania - tłumaczy Maciej Pawliński, prezes szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach.

Zakup rentgenu bardzo ucieszył starostę słubickiego Leszka Bajona. – Chciałbym podziękować za wspieranie szpitala w trudnej sytuacji, z jaką teraz się mierzymy. Obiecałem mieszkańcom, że będziemy budować szpital na miarę XXI wieku. Zakup rentgena pozwala zrobić kolejny krok w tę stronę - podkreślił samorządowiec.

Lubuskie kontra wirus

Projekt realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020, Koszt całkowity wynosi 54,8 mln zł. Jego celem jest wsparcie jednostek ochrony zdrowia, doposażając je w niezbędną aparaturę medyczną, środki do ochrony osobistej i dezynfekcji w obliczu zwiększonego zapotrzebowania, związanego z pandemią koronawirusa. Wsparcie z projektu Lubuskie kontra wirus trafia do szpitali w całym regionie m.in. w: Żaganiu, Krośnie Odrz., Drezdenku, Świebodzinie, Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 4:26:03
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij