Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Biblioteka słubicka zaprasza

Czwartek 11 lutego 2021 brak komentarzy

Drodzy Czytelnicy! Pragniemy Wam przypomnieć, że słubicka biblioteka jest otwarta! Pracujemy dla Was, zakupujemy nowości, opracowujemy i je udostępniamy, a także prowadzimy działalność kulturalną online na bibliotecznym profilu Facebook. Działamy oczywiście w rezimie sanitarnym, zachowując wszelkie środki ostrożności i bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy, zachęcamy do korzystania z bogatej oferty nowości książkowych zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Zasoby biblioteki można przeglądać poprzez katalog online, rezerwować wybrane przez siebie książki, a następnie odbierać je w bibliotece. Można również składać zamówienia telefonicznie (95 758 23 72), przyjść osobiście z listą poszukiwanych książek lub na miejscu zdać się na intuicję i rady ze strony bibliotekarza, który pomoże dokonać wyboru ulubionej literatury. 

Z naszej bibliotecznej oferty szczególnie gorąco polecamy:

1)Projekt "Mała książka - wielki człowiek" -to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku od 3 do 6 lat ( roczniki 2014 - 2017) odwiedzając słubicką bibliotekę, otrzyma Wyprawkę Czytelniczą, na którą składają się: książka „Pierwsze czytanki dla…” oraz Karta Małego Czytelnika. Za każdorazową wizytę w bibliotece i  wypożyczenie minimum jednej książki z oddziału dla dzieci, czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu – Dyplom Małego Czytelnika. W pakiecie, oprócz książeczki dla dziecka, znajduje się również broszura dla rodzica, przypominająca o korzyściach, jakie niesie za sobą czytanie dzieciom oraz informująca, skąd czerpać inspiracje czytelnicze. Dzieci, które brały udział w poprzednich edycjach i otrzymały już Wyprawkę Czytelniczą, zapraszamy do biblioteki po kolejne naklejki! Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt, realizowany przez Instytut Książki od 2018 roku, a dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

2) Audiobooki - to dział dla tych Czytelników, zarówno małych i dużych, którzy nie lubią rozstawać się z książkami lub są mocno zapracowani. Idealnie sprawdzają się podczas jazdy samochodem, świetnie wypełniają długie wieczory, a dzieciom gwarantują rozrywkę w doborowym towarzystwie ulubionych bohaterów. Książki w wersji audio dedykowane są także osobom mającym problemy ze wzrokiem, które mimo wszystko nie chcą rezygnować z kontaktu z literaturą. Ponadto słuchanie książek wprowadza do ich treści zupełnie nowe znaczenia, a odbiorcy zapewnia całkowity relaks. Wypożyczanie audiobooków realizowane jest na takich samych zasadach jak wypożyczanie książek. 

3) Legimi - to tysiące e-booków do czytania za darmo na czytnikach, tabletach i smartfonach. 

Wystarczy tylko, aby czytelnik pobrał darmową aplikację Legimi na swoje urządzenie, zalogował się i już czyta bez ograniczeń! Czytelnik otrzymuje nieograniczony dostęp do e-booków w aplikacjach Legimi na okres jednego miesiąca od daty aktywowania kodu. Po kod na następny miesiąc należy zgłosić się do biblioteki.

4) Książki z serii "Wielkie Litery" - to wyjątkowe książki, nowe wydania książek ze specjalną, większą czcionką, składem i kontrastem, które chronią wzrok i ułatwiają czytanie szczególnie osobom starszym i słabowidzącym.  

5) "Pogotowie książkowe" - to oferta wypożyczanie książek na telefon (95 758 23 72), która skierowana jest do osób chorych, starszych i niepełnosprawnych z terenu Słubic, które z różnych powodów nie mogą dotrzeć do biblioteki. 

Zapraszamy miłośników książek do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Słubicach w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach 09.00 - 17.00 (soboty nieczynne). Zapraszamy również do kontaktu z nami osobiście lub:

- tel. 95 758 23 72

- email: biblioteka@slubice.pl 

- email oddziału dla dorosłych: bpmig-od-slubice@o2.pl 

- email oddziału dla dzieci: bpmig-dzieci-slubice@o2.pl 

- www.biblioteka.slubice.pl 

- oficjalny profil na Facebooku

Zespół BPMiG w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 17:16:25
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij