Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

W Cybince oficjalnie otwarto „Zieloną Przystań Powiatu”

Środa 15 lutego 2023 brak komentarzy

- Nareszcie znalazło się dla nas miejsce, w którym możemy się spotkać, porozmawiać, wziąć udział w różnorodnych zajęciach oraz zapomnieć, co to samotność i problemy związane z naszym wiekiem – nie kryli dziś radości seniorzy z Cybinki, którzy byli obecni przy uroczystym otwarciu ich placówki. Czyli obiektu, który, można to śmiało stwierdzić, stał się ich drugim domem.

I nic dziwnego - w budynku, w którym jeszcze niedawno znajdował się dom dziecka „Nasza Chata”, powstała „Zielona Przystań Powiatu”, czyli miejsce pomocy asystenckiej, opiekuńczej i zdrowotnej.

Inaczej mówiąc, to dom dziennego pobytu dla dwudziestu osób lub rodzin zagrożonych ubóstwem oraz wykluczeniem społecznym.

- Trzeba docenić zaangażowanie wicestarosty Roberta Włodka, burmistrza Cybinki Marka Kołodziejczyka oraz członka zarządu powiatu Sebastiana Łukaszewicza, dzięki którym ten budynek zyskał drugie życie i z powodzeniem będzie spełniał jakże ważną funkcję – mówił po uroczystym przecięciu wstęgi starosta Leszek Bajon.

To jednak nie wszystko – w ramach tego samego projektu ruszyła także Akademia Rozwoju Umiejętności, w której prowadzone są zajęcia dla dzieci i młodzieży z powiatu słubickiego, w tym dla wychowanków z placówek opiekuńczych.

Całkowita wartość tego zadania to ponad 1,1 mln złotych, zaś z Europejskiego Funduszu Społecznego udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie ponad miliona złotych.

inf.pras/foto Wojciech Obremski/Starostwo Powiatowe w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 28 marca 2023 21:23:14
  • imieniny obchodzą:

    Aniela, Sykstus, Joanna

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij