Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Życie seniorki było w niebezpieczeństwie - pomógł policjant

Czwartek 16 lutego 2023 brak komentarzy

Słubiccy policjanci dostali zgłoszenie od maszynisty o starszej kobiecie, która idzie torowiskiem na ruchliwym szlaku kolejowym. Najbliżej był funkcjonariusz drogówki, który potwierdził motto policyjnej misji „Pomagamy i chronimy” Sprawnie i w krótkim czasie dotarł do kobiety i udzielił jej pomocy.

W środę (15 lutego ) dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o starszej kobiecie, idącej torowiskiem pomiędzy miejscowością Radów- Kowalów w powiecie słubickim Kobietę zauważył maszynista, który minął ją jadąc torem w przeciwna stronę. Sytuacja była bardzo poważna, gdyż tą linią kolejową poruszają się z dużą prędkością pociągi ekspresowe.

Wypełniając motto policyjnej misji „Pomagamy i chronimy”, mając pełną świadomość  realnego zagrożenia, słubiccy policjanci ruszyli niezwłocznie z pomocą. Najbliżej miejsca zdarzenia był starszy  aspirant Krzysztof Maniak, mając wiedzę w którym kilometrze szlaku kolejowego była widziana kobieta, już po kilku minutach dotarł do  85- latki, która faktycznie szła torowiskiem o kuli. Policjant pomógł kobiecie zejść z torów, upewnił się czy nie potrzebuje ona pomocy medycznej, a następnie w rozmowie ustalił, że kobieta spóźniła się na pociąg i postanowiła podróż powrotną do domu kontynuować pieszo, idąc torowiskiem. Kobieta trafiła pod opiekę rodziny.

Tym razem ta niebezpieczna sytuacja skończyła się happy endem. Szczęśliwy finał tej niebezpiecznej sytuacji zakończył się przewiezieniem starszej kobiety do rodziny w miejscu zamieszkania.

 

inf.pras. foto : Komenda Powiatowa Policji w Słubicach / Aspirant Agnieszka Kaczmarek


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Wtorek 5 grudnia 2023 15:58:19
  • imieniny obchodzą:

    Krystyna, Sabina, Norbert

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij