Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Grożąc nożem, żądał pieniędzy. Został aresztowany na trzy miesiące.

Wtorek 14 lutego 2023 brak komentarzy

Kilkadziesiąt minut od zgłoszenia, tyle wystarczyło słubickim policjantom, aby ustalić i zatrzymać 29 latka, który usiłował dokonać rozboju z użyciem noża. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, za które grozi nawet 12 lat pozbawienia wolności. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło we wtorek (7 lutego) w godzinach wieczorowych w Górzycy. Dyżurny słubickiej Policji otrzymał zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112, że pod jednym z marketów, doszło do napaści na klienta sklepu, podczas której, sprawca miał grozić nożem i żądał wydania pieniędzy. Mimo agresji napastnika, zastraszonemu mężczyźnie udało się oddalić i powiadomić Policję.

Dyżurny na miejsce natychmiast skierował najbliższy patrol. Błyskawicznie wykonane ustalenia i dobra znajomość terenu, pozwoliły słubickim policjantom na szybkie poznanie personaliów napastnika oraz dotarcie do miejsca jego ukrycia. W niecałą godzinę od zdarzenia mundurowi, wraz z policjantami z Wydziału Kryminalnego słubickiej komendy, zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 29-letni mężczyzna, mieszkaniec tego powiatu. Był on kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych. Wykonane ustalenia oraz zebrany materiał dowodowy, skutkowały wystąpieniem do prokuratury o zastosowanie wobec tego mężczyzny, środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Prokurator przychylił się do wniosku Policji i w piątek (10 lutego) postanowieniem sądu, 29-latek trafił na 3 miesiące do aresztu. To tylko początek kary jaką poniesie za swoje zachowanie, ponieważ czyn którego się dopuścił jest zagrożony karą do 12 lat pozbawienia wolności.

inf.pras. aspirant Agnieszka Kaczmarek / Komenda Powiatowa Policji w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 4:27:34
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij