Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

W województwie lubuskim powstał pierwszy Ośrodek Geriatrii.

Wtorek 14 lutego 2023 brak komentarzy

Gdzie? W Lubuskim Szpitalu Specjalistycznym Pulmonologiczno-Kardiologicznym w Torzymiu, gdzie, wśród parkowej zieleni na terenie lecznicy, pacjent wymagający opieki geriatrycznej będzie miał ją zapewnioną w kompleksowy sposób.

Wczoraj władze szpitala pochwaliły się nowym obiektem. – Przepiękny. Tutaj komfort i troska o pacjenta przeplatają się z profesjonalizmem – ocenił starosta Leszek Bajon, który był gościem uroczystości otwarcia ośrodka.

I rzeczywiście, robi on ogromne wrażenie – Ośrodek Geriatrii nie przypomina bowiem typowego oddziału szpitalnego – jego wnętrza są urządzone niczym pomieszczenia w nowoczesnym i przytulnym hotelu, jednak wypełniono je mnóstwem specjalistycznego sprzętu. Jest tutaj siedemdziesiąt łóżek, zadbano o niezbędne urządzenia, dwie windy, agregat prądotwórczy oraz instalację gazów medycznych.

To jednak nie wszystko – w ośrodku znalazło się miejsce dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, Oddziału Geriatrycznego oraz pomieszczenia fizjoterapii, z salami do rehabilitacji oraz strefy dziennego pobytu dla osób w podeszłym wieku.

Koszt tej inwestycji pochłonął ponad 18 mln złotych, z czego około 17 mln pochodzi z budżetu województwa. Dlatego podczas przecięcia wstęgi nie mogło zabraknąć marszałek Elżbiety Anny Polak i członka zarządu województwa Marcina Jabłońskiego. Ośrodek podziwiali także parlamentarzyści oraz samorządowcy.

inf.pras/foto Wojciech Obremski/Starostwo Powiatowe w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 17:09:10
  • imieniny obchodzą:

    Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij