Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Szpital w Słubicach będzie nowocześniejszy, cieplejszy i ładniejszy [foto] [video]

Sobota 18 marca 2023 brak komentarzy

W piątek (17 marca 2023 r.) członek zarządu woj. lubuskiego Marcin Jabłoński podpisał aneks do umowy na termomodernizację obiektów i sieci szpitala im. Prof. Z. Religi w Słubicach. 

Tym samym kwota dofinansowania tej inwestycji wzrośnie do 7,7 mln zł. W trakcie uroczystego podpisania aneksu do umowy, członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński zaznaczył, że dzięki działaniom termomodernizacyjnym od jakiegoś czasu zmienia się całe otoczenie szpitala. - Czasy mamy takie, że szalejąca drożyzna i inflacja powodują zmiany na rynku inwestycyjnym. Wzrosła wartość tego projektu. Z pierwotnie planowanych niespełna 8 milionów skończyło zdaje się na 12. Stąd poszukiwania możliwości wsparcia w naszych pozostałych środkach z byłej perspektywy unijnej. Udało się. Do wcześniej przyznanej kwoty 6 mln złotych dokładamy 1 mln 700 tys. złotych – poinformował w piątek podczas uroczystego podpisania aneksu Marcin Jabłoński. - Za naszymi plecami widać już zmiany, jest już bliżej końca. Szpital będzie tańszy w utrzymaniu i eksploatacji, nowocześniejszy, cieplejszy, ładniejszy - zaznaczył.

- Dużo się dzieje w powiecie słubickim. Starosta i zarząd powiatu skutecznie zabiegają o środki pomocowe, realizują wartościowe, potrzebne lokalnej społeczności projekty. Krok po kroku zmieniamy rzeczywistość, idziemy do przodu, robimy, co do nas należy – podkreślał Marcin Jabłoński.

Wartość oferty okazała się znacznie wyższa 

Projekt dotyczy głębokiej termomodernizacji budynku głównego Szpitala im. prof. Zbigniewa Religi w Słubicach, w szczególności:

 • pełnego ocieplenia całego budynku (ściany zewnętrzne, dach, stropodach i stropy;
 • wymiany stolarki okiennej i drzwiowej,
 • wymiany oświetlenia na energooszczędne;
 • modernizacji systemów grzewczych (energetyczne wykorzystanie OZE, instalacja pomp ciepła, wymiana grzejników na nowy system niskotemperaturowy przygotowany do pomp ciepła, zastosowanie ogniw fotowoltaicznych);
 • modernizacji instalacji ciepłej wody użytkowej;
 • usprawnienia wentylacji grawitacyjnej poprzez zastosowanie nawiewników i nasad kominowych.

W wyniku powtórnie przeprowadzonego postepowania przetargowego na wybór wykonawcy robót termomodernizacyjnych okazało się, że wartość ofertowa znacząco przekroczyła zaplanowane i określone w budżecie projektu koszty związane z realizacją inwestycji. Beneficjent oszacował wartość zadania na kwotę 7.745.478,93 zł brutto, natomiast kwota kontraktowa po przetargu wyniosła 12.710.000 zł brutto. W związku z tym beneficjent zwrócił się z prośbą o możliwość zwiększenia puli środków w ramach wezwania o 1,7 mln zł celem zwiększenia kwoty dofinansowania projektu.

Jest jeszcze pewna rezerwa

- Cieszę się, że podpiszemy aneks, który ułatwi szpitalowi zrealizowanie tego projektu. Wartość wsparcia będzie przekraczać 60 proc. Jest jeszcze pewna rezerwa, więc gdyby się okazało, że przy rozliczaniu środków pojawią się kolejne pieniądze, będziemy pamiętać o tym, żeby wspierać tego typu projekty – zapewnił członek zarządu województwa.

W uroczystym podpisaniu aneksu do umowy udział wzięli także: prezes zarządu słubickiego szpitala Adam Kaniuk, starosta słubicki Leszek Bajon oraz dyr. Departamentu Programów Regionalnych UMWL Marek Kamiński.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 4:30:32
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij