Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

XI Targi Edukacji i Pracy w Collegium Polonicum EDUKACJA-PRACA-KARIERA bez granic

Sobota 18 marca 2023 brak komentarzy

Collegium Polonicum zaprasza do udziału w XI edycji Targów Edukacji i Pracy pt. „EDUKACJA-PRACA-KARIERA bez granic”. Impreza odbędzie się 22 marca w godz. 09:30-13:30 w budynku Collegium Polonicum w Słubicach i będzie kontynuacją organizowanych w poprzednich latach wydarzeń, które cieszyły się ogromnym powodzeniem wśród młodzieży z naszego regionu.

Targi skierowane są przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych i średnich wybierających  dalszą drogę edukacji oraz studentów i absolwentów planujących dalsze kształcenie. Wydarzenie wspiera także osoby rozpoczynające karierę zawodową oraz młodzież bezrobotną, poszukującą pracy, jak również wszystkich zainteresowanych planowaniem swojej edukacji oraz kariery zawodowej.

Najważniejszym elementem targów jest prezentacja oferty edukacyjnej, poszukiwanych na rynku pracy zawodów oraz prezentacja pracodawców, ich ofert i dostępnych miejsc pracy, zarówno po polskiej jak i niemieckiej stronie.

W trakcie targów zwiedzający mają okazję bezpośredniego spotkania z przedstawicielami uczelni wyższych, doradcami zawodowymi oraz przedstawicielami firm. Uczestnicy targów wezmą również udział w warsztatach, m.in. z zakresu rozwoju osobistego, wielojęzyczności, prowadzone przez wykładowców i studentów Collegium Polonicum, a także zdrowego żywienia, pierwszej pomocy, czy telewizyjne i dziennikarskie. 

Organizatorami targów są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu/Collegium Polonicum w Słubicach, Uniwersytet Europejski Viadrina, Starostwo Powiatowe w Słubicach, Fundacja Dobro Kultury, IB Internationaler Bund z Frankfurtu nad Odrą. W targach wezmą udział wystawcy zarówno z Polski i Niemiec. 

W środę, 22 marca w Collegium Polonicum w Słubicach odbędzie się również dzień wiedzy o Niemczech. To nowe wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczennic i uczniów szkół średnich, którzy chcą zdobyć więcej informacji o naszym sąsiedzie. Na uczestników czeka pasjonująca wycieczka w nieznane obszary niemieckiej historii, kultury, języka i relacji polsko-niemieckich.

Zapraszamy! Wstęp wolny!

Informacji udziela:

Collegium Polonicum w Słubicach

Public Relations

ul. Kościuszki 1

69-100 Słubice

Tel. 61 829 6812

press.cp@cp.edu.pl

www.cp.edu.pl


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 20 kwietnia 2024 14:32:33
  • imieniny obchodzą:

    Agnieszka, Teodor, Czesław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij