Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Kolejne 1,7 mln na unowocześnienie słubickiego szpitala!

Piątek 17 marca 2023 brak komentarzy

Jak widać na zdjęciu, prace przy termomodernizacji szpitala trwają na całego. Stało się to możliwe dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, który przeznaczył na ten cel początkowo 5 milionów złotych ze środków unijnych, by jakiś czas później "dorzucić" następny milion.

Okazało się, że to nie koniec! Dziś bowiem, na tle remontowanego budynku, zarząd lecznicy podpisał z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim aneks na kolejne dofinansowanie – tym razem wynosi ono 1,7 mln zł.

- Wynikało to między innymi z rosnących cen, także materiałów budowlanych. Teraz, mam nadzieję, inwestycję uda się z powodzeniem doprowadzić do końca – mówił M. Jabłoński.

A trzeba podkreślić, że termomodernizacja to nie tylko docieplenie budynku i kolorystyka. - Zostaną także wymienione okna, piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacje c.o. i elektryczna – w całym szpitalu będzie oświetlenie LED. Nie zabraknie również pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych – wyliczała wiceprezes szpitala Magdalena Wiadomska-Łażewska.

- Kiedy kilka lat temu rozpoczynała się ta kadencja, obiecałem, że w Słubicach powstanie szpital na miarę XXI wieku. I wszystko ku temu zmierza – nie krył radości starosta Leszek Bajon, dziękując za kolejne wsparcie.

Prace mają zakończyć się w listopadzie. Trzymamy zatem kciuki!

inf.pras./media: Starostwo Powiatowe w Słubicach / Wojciech Obremski


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 16:48:41
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij