Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Kolejne 1,7 mln na unowocześnienie słubickiego szpitala!

Piątek 17 marca 2023 brak komentarzy

Jak widać na zdjęciu, prace przy termomodernizacji szpitala trwają na całego. Stało się to możliwe dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, który przeznaczył na ten cel początkowo 5 milionów złotych ze środków unijnych, by jakiś czas później "dorzucić" następny milion.

Okazało się, że to nie koniec! Dziś bowiem, na tle remontowanego budynku, zarząd lecznicy podpisał z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim aneks na kolejne dofinansowanie – tym razem wynosi ono 1,7 mln zł.

- Wynikało to między innymi z rosnących cen, także materiałów budowlanych. Teraz, mam nadzieję, inwestycję uda się z powodzeniem doprowadzić do końca – mówił M. Jabłoński.

A trzeba podkreślić, że termomodernizacja to nie tylko docieplenie budynku i kolorystyka. - Zostaną także wymienione okna, piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacje c.o. i elektryczna – w całym szpitalu będzie oświetlenie LED. Nie zabraknie również pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych – wyliczała wiceprezes szpitala Magdalena Wiadomska-Łażewska.

- Kiedy kilka lat temu rozpoczynała się ta kadencja, obiecałem, że w Słubicach powstanie szpital na miarę XXI wieku. I wszystko ku temu zmierza – nie krył radości starosta Leszek Bajon, dziękując za kolejne wsparcie.

Prace mają zakończyć się w listopadzie. Trzymamy zatem kciuki!

inf.pras./media: Starostwo Powiatowe w Słubicach / Wojciech Obremski


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 3:22:58
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij