Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Szkolne Koło Wolontariatu wspiera słubickiego “Szarika”

Czwartek 4 listopada 2021 brak komentarzy

Działające przy Szkole Podstawowej nr 3 w Słubicach Szkolne Koło Wolontariatu przyłączyło się do akcji pomocowej wspierającej Słubickie Stowarzyszenie na Rzecz Zwierząt "Szarik". 

“Idea pomocy wolontarystycznej rozwija u młodzieży nie tylko empatię i wrażliwość na potrzeby otaczającego świata, ale także niesie okazję do tworzenia wspólnego dzieła, integruje młodzież oraz jest okazją do czynienia rzeczy wartościowych” mówi Dorota Bąbka - opiekun wolontariatu szkolnego.

“W porozumieniu z Panią Anna Kostrzewską, opiekunką stowarzyszenia udało nam się ustalić sposoby pomocy potrzebującym zwierzętom. Uczniowie szkoły wraz z opiekunami niezwykle zaangażowali się w akcję. Szczególnie chętnie wykonali potrzebne plakaty, przygotowywali i oklejali kartony, które zostały umieszczone w centrum szkoły.W ciągu dwóch tygodni udało nam się  zgromadzić sporą ilość mokrej oraz suchej karmy zarówno dla kotów, jak i dla psów. Ponadto udało się zebrać zabawki, gryzaki, miski, koce, legowisko, ubranko dla małego pieska oraz kilka mat i kołdrę” - dodaje D.Bąbka.

Niebawem wszystkie dary zostaną przekazane do Stowarzyszenia “Szark”.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 6:12:37
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij