Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Samorządowcy z powiatu słubickiego świętowali półmetek kadencji

Piątek 5 listopada 2021 brak komentarzy

“Czuję się częścią samorządowej rodziny, jestem radnym jak większość z Państwa, radnym sejmiku województwa, z tego miasta, z tego powiatu. Cieszę się, że możemy usłyszeć o pracach nad szpitalem powiatowym w Słubicach czy stanie oświaty i chciałbym kontynuować dyskusję nad wykorzystaniem środków unijnych w nadchodzącej perspektywie w powiecie słubickim, mówił Marcin Jabłoński - członek Zarządu Województwa Lubuskiego podczas spotkania z samorządowcami powiatu słubickiego podsumowującego połowę kadencji. 

Starosta słubicki Leszek Bajon tak mówił o półmetku obecnej kadencji samorządowej: “Dziś spotykają się w jednym miejscu wszyscy, dla których „samorząd” i „mieszkańcy” to nie tylko puste słowa”.

Wśród zaproszonych gości był m.in. prof. dr hab. Tadeusz Wallas, który przedstawił rys historyczny Collegium Polonicum z okazji 30-lecia utworzenia uczelni. Wystąpienie miał także Zarząd NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach. Prezes Zarządu Adam Koniuk oraz wiceprezes Magdalena Wiadomska-Łażewska opowiedzieli nie tylko o tym, co w ostatnim czasie działo się w lecznicy, lecz także o planach na kolejne lata, które są bardzo ambitne i wykorzystywać będą wsparcie funduszy unijnych.

Małgorzata Kościńska, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego oraz główny specjalista ds. koordynacji projektów w starostwie Sylwia Cor przedstawiły informacje o powiatowej oświacie oraz o wielomilionowym projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w powiecie słubickim”.

Spotkanie podsumował członek zarządu województwa lubuskiego Marcin Jabłoński, który mówił o możliwościach, jakie niosą za sobą unijne fundusze, podając także przykłady już zrealizowanych za nie zadań na terenie powiatu słubickiego.

inf.pras. Starostwo Powiatowe w Słubicach

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 6:29:16
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij