Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Festiwal transVOCALE (18 - 20 listopada 2021 r.) w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą

Wtorek 2 listopada 2021 brak komentarzy

Już za niecałe trzy tygodnie miesiąc festiwal transVOCALE ubarwi nam jeden z listopadowych weekendów.  Po przymusowej zeszłorocznej przerwie wracamy ze zdwojoną siłą i pozytywną energią! Mamy nadzieję, że widzimy się już niedługo!

W SMOKu znajdą Państwo broszury z programem całego Festiwalu. Cały program dostepny także na stronie www.transvocale.eu. Koncerty we Frankfurcie odbywać się będą wg. zasady 2G, czyli wstęp na nie będą miały tylko osoby zaszczepione i ozdrowieńcy. W Słubicach w normalnym trybie z zachowaniem zasad pandemicznych.

 

Kto wystąpi w Słubicach?

19 listopada 2021 r. (piątek) 

Godz. 19:00 – Brevki 

To autorski projekt powołany do życia w grudniu 2018 roku przez Paulinę Solską i Grzegorza Kruszakina z potrzeby realizacji własnych pomysłów muzycznych. Z czasem do projektu dołączali kolejni lubuscy muzycy i dziś zespół funkcjonuje w składzie sześcioosobowym. Ich muzyka wprowadza słuchaczy w bardzo przyjemny, pozytywny nastrój za sprawą ujmujących wokali oraz delikatnych, łatwo wpadających w ucho melodii oscylujących wokół klimatu akustycznego pop-rocka.

Godz. 20:30 – Rasm Almashan

Rasm Almashan to unikalna wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka o oryginalnej, ciemnej i intrygującej barwie głosu, wierna muzyce, na której się wychowywała. W utworach Rasm słychać wpływy etno oraz orientalnej muzyki krajów arabskich i afrykańskich w nowoczesnych aranżacjach. Swoje kompozycje artystka tworzy w stylistyce World Music oraz otwartej improwizacji. Współtworzyła zespoły: „Kultura de Natura” oraz „Soomood”. Koniec 2019 roku przyniósł jej długo oczekiwaną autorską płytę. Album „YEMENIA” odnosi coraz większe sukcesy. Płyta przez trzy miesiące była w TOP20 World Charts Music Europe – na którą głosują dziennikarze muzyczni, zrzeszeni w około 50 europejskich rozgłośniach radiowych.

22:00 – Linia Nocna

Linia Nocna to duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec.

Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”. Dziś klip do utworu ma ponad milion wyświetleń na YouTubie, został też wykorzystany w ogólnopolskiej kampanii jednego z wiodących banków w Polsce.

W 2018 r. na rynku pojawił się debiutancki album Linii Nocnej „Znikam na chwilę” (Wydawnictwo Agora) z gościnnym udziałem Kuby Sienkiewicza i Buslava. W tym samym roku na playlistach m.in. Radia Eska i Radia Zet pojawił się utwór „Zielone Żoli”. Pierwszy album zespołu był nominowany do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album roku elektronika.


Całodniowe bilety na koncerty po stronie polskiej (19 listopada 2021 r. – piątek) znajdziecie pod linkiem: https://www.tiketto.pl/Show/Description/20303 

Bilety na piątkowe koncerty w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury są w cenie 60 zł.


20 listopada 2021 r. (SOBOTA)

Godz. 19:00 – Natalia Iwaniec

Zielonogórzanka, wokalistka, podróżniczka i nauczycielka języka angielskiego, absolwentka szkoły muzycznej w klasie skrzypiec i fagotu. Od najmłodszych lat związana z Zielonogórskim studiem piosenki Erato. Uczestniczka wielu festiwali (Festiwal Anny German, Festiwal Piosenki Rosyjskiej), konkursów piosenki aktorskiej oraz talent show (Bitwa Na Głosy, The Voice of Poland). Jej koncert jest mieszanką poetyckiej wrażliwości z akustycznym brzmieniem okraszonym elementami folku i subtelnej elektroniki. Obecnie pracuje nad swoją pierwszą płytą, na której zadebiutuje również jako współautorka tekstów.

Skład zespołu:
Waldemar Franczyk – drums
Łukasz Malinowski – gitara
Wojciech Pruszyński – piano
Bartłomiej Pietsch – bas
Kosma Müller – skrzypce
Natalia Iwaniec – wokal

Godz. 20:30 – Igor Herbut (solo)

„Pewnego wieczoru, najbliższa mi osoba, zwracając się do mnie,

powiedziała: jeśli czujesz brak czegoś, brak sceny czy, jak mówisz, tęsknisz za bliskim spotkaniem ze słuchaczem – i z samym sobą przez muzykę – to zrób coś takiego… zagraj koncerty w małych miejscach, z utworami ważnymi dla Ciebie, intymnymi, takimi, które kochasz najbardziej, które pisałeś po ważnych sytuacjach w Twoim życiu, z tymi utworami, takie jak ,,Lwia część”, ,,Pizno”, ,,Pollock”. Dla ludzi, którzy chcą to poczuć.

Godz. 22:00 – CHEAP TOBACCO

CHEAP TOBACCO to banda wrażliwców, którzy śmiało mówią o tym co czują, co ich boli i co cieszy. Utwór ZOBACZMY SIEBIE zapowiadający nową płytę zespołu „to rozliczanie się z rzeczywistością, w której pokolenie post-kapitalistyczne próbuje poskładać własne myśli. Pokolenie zagubione w rzeczywistości wirtualnej, przepełnionej plastikowymi, kruchymi więziami, które tęskni za prawdą per se, za akceptacją człowieka niezależnie od jego słabości. Muzycznie to powrót do brzmień, na których się wychowywaliśmy, które w pewien sposób nas ukształtowały, jednak przefiltrowanych przez nasze doświadczenia muzyczne i życiowe.”

CHEAP TOBACCO to mocne współczesne brzmienie rockowe pokolenia 30-latków połączone z charyzmatycznym głosem Natalii Kwiatkowskiej, która czterokrotnie została wybrana najlepszą bluesową wokalistką w Polsce. Od 2010 roku, w którym powstał zespół, grany materiał jest w pełni autorski, tworzony z kompozycji Roberta Kapkowskiego, Michała Bigulaka, Bartka Kołodziejskiego i wokalistki, a zarazem autorki tekstów, Natalii Kwiatkowskiej.

Całodniowe bilety na koncerty po stronie polskiej (20 listopada 2021 r. – sobota) znajdziecie pod linkiem: https://www.tiketto.pl/Show/Description/20304

Bilety na sobotnie koncerty w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury są w cenie 100 zł. 

Bilety można również zakupić w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach 8:30-15:00 na I piętrze.

Program całego wydarzenia znajdziecie na stronie: http://transvocale.eu/

20 listopada 2021 r. (so


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 28 stycznia 2023 15:12:56
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij