Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Stowarzyszenie po PROstu będzie dalej prowadzić Środowiskowy Dom Samopomocy

Środa 5 stycznia 2022 brak komentarzy

Jak informuje Gmina Słiubice, pod koniec grudnia 2021 r. została podpisana umowa ze Stowarzyszeniem po PROstu, które będzie dalej prowadzić Środowiskowy Dom Samopomocy

– Cieszę się, że kolejny rok z rzędu stowarzyszenie po PROstu będzie prowadzić w imieniu gminy Środowiskowy Dom Samopomocy, bo robi to znakomicie – mówił burmistrz Mariusz Olejniczak podpisując 31 grudnia umowę z prezeską stowarzyszenia Joanną Sierżant-Rekret i skarbniczką Moniką Dutkiewicz.

Stowarzyszenie stanęło do konkursu na prowadzenie ŚDS, ogłoszonego, w końcówce ubiegłego roku, przez gminę.

– Wpłynęła jedna oferta, właśnie od stowarzyszenia po PROstu – informuje Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim Urzędzie Miejskim. Podobnie jak burmistrz jest zadowolona z rozstrzygnięcia konkursu, bo słubicki ŚDS to miejsce bardzo przyjazne osobom niepełnosprawnym, a personel wkłada dużo serca w swoją pracę.

Środowiskowy Dom Samopomocy, który od września 2017 roku jest prowadzony przez stowarzyszenie po PROstu, ukierunkowany jest na pomoc w przezwyciężeniu trudnych sytuacji życiowych i rozwiązywaniu codziennych problemów podopiecznych. – Ważnym elementem w pracy placówki jest integracja osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną przez ich społeczną aktywizację. Środowiskowy Dom Samopomocy stanowi bez wątpienia ważne ogniwo w systemie środowiskowej pomocy społecznej – podkreśla Sabina Matkowska.

Na prowadzenie ŚDS gmina przekaże ponad 445 tys. zł.

inf.pras Gmina Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 4:41:18
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij