Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Ktoś utworzył zrzutkę na zakup rezonansu dla słubickiego szpitala. Jest stanowisko słubickiej lecznicy.

Wtorek 4 stycznia 2022 brak komentarzy

Pod koniec grudnia 2021 roku sieć obiegła informacja o utworzonych na popularnych portalach pomocowych zrzutek na pracownię rezonansu w słubickim szpitalu. Próbowaliśmy uzyskać więcej danych lecz otrzymaliśmy odpowiedź, że słubicka lecznica nie ma nic z tym wspólnego. Niestety zrzutka wisi dalej w internecie a co gorsza, znalazły się osoby, które wpłaciły na nią pieniądze.

Dziś poznaliśmy stanowisko NZOZ Szpital im. prof. Z. Religi w Słubicach w tej sprawie. Głos w sprawie zabrał także wicestarosta słubicki  - Robert Włodek

Oświadczenie Szpitala:

“Szanowni Państwo!

W odniesieniu do utworzonych na portalach zrzutka.pl oraz pomagam.pl zbiórek środków na zakup rezonansu dla słubickiego szpitala informujemy, że akcja ta nie jest w żaden sposób skonsultowana i uzgodniona z zarządem spółki, który nie ma z ww. przedsięwzięciami nic wspólnego.

Szpital w Słubicach pochwala wszelkie inicjatywy obywatelskie oraz popiera działalność wspomagającą rozwój diagnostyki specjalistycznej dla pacjentów. Rzeczywiście, potrzeba do tego niezwykle kosztownego sprzętu, jednak szpital nie uczestniczy, ani tym bardziej nie organizuje prywatnych zbiórek pieniędzy na swoje cele.

W związku z powyższym raz jeszcze podkreślamy, że z niniejszymi akcjami słubicki szpital nie jest w żaden sposób związany”.

Natomiast wicestarosta Robert Włodek napisał:

“Zbiórka na rezonans dla słubickiego szpitala jest prywatną inicjatywą osoby fizycznej. Szpital i Powiat Słubicki nie mają z nią absolutnie nic wspólnego. Nie jest prawdą, że prowadzenie tej publicznej zbiórki zostało uzgodnione z kimkolwiek ze szpitala. Potwierdza to moja kolejna rozmowa z prezesem zarządu spółki Adamem Koniukiem.

Powiat Słubicki zdaje sobie oczywiście sprawę z potrzeb pacjentów. Inwestujemy miliony złotych w budowę nowego SOR-u, za chwilę, dzięki wsparciu z Urzędu Marszałkowskiego, dokonamy termomodernizacji całego obiektu. Kupujemy też nowy sprzęt, taki jak choćby nowoczesny aparat rentgenowski z ramieniem C.

Jestem wdzięczny za każdą inicjatywę obywatelską dotyczącą wsparcia naszego szpitala. Ale chciałbym zauważyć, że o potrzebie zakupu nowego sprzętu musi decydować zarząd szpitala, w porozumieniu z jego kadrą medyczną i w uzgodnieniu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Dlatego raz jeszcze: doceniamy każde wsparcie dla szpitala, ale jednoznacznie odcinamy się od zbiórek funduszy na jego działanie, które nie zostały uzgodnione z osobami odpowiedzialnymi za zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców Powiatu Słubickiego”.

Zrzutkę zaplanowano na kwotę 2 000 000 zł, obecnie wpłaciło na nią pięć osób na łączną kwotę 371 zł. Zrzutka zakończy się za 147 dni.Opis zrzutki, pisownia oryginalna.

“Zakładam jako autor projektu oraz na rzecz szpitala i pomocy mieszkańcom zbiórkę na rzecz pracowni najnowszej technologii na nowym SOR w powiatowym szpitalu w Słubicach. Jesteśmy niewielkim powiatem i szukamy różnych źródeł finansowania gdyż całość projektów to 6mln, która ma służyć wszystkim mieszkańcom województwa przy okazji. W 2023 będziemy starać się o umowę z NFZ na pacjentów ambulatoryjnych. Wszyscy wiemy diagnostyka jest bardzo ważna, aby dobrze leczyć. Projekt robię z potrzeby serca pracując jako elektroradiolog, gdyż 2-3 miesiace trzeba czekać na badania i opisy jest nadal w wielu przypadkach za długo. Wszyscy, którzy chcą pomóc dziękujemy. Jeśli się nie uda będę dalej dla nas mieszkańców zgłaszał się z projektem do WOŚP oraz zamierzamy skorzystać z dofinansowan unijnych, o ile będzie to możliwe. Inne źródła zewnętrzne jak wojewoda czy urząd marszalkowski- czekamy na odpowiedź. Z góry dziękujemy My Slubiczanie, Lubuszanie”.

O sprawie będziemy informować.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 14 sierpnia 2022 4:53:26
  • imieniny obchodzą:

    Alfred, Maksymilian, Euzebiusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij