Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Rosjanin, jazda pod wpływem, łapówka = areszt

Poniedziałek 20 marca 2017 brak komentarzy

Rosjanin chciał dać "lapówkę" 4 tysiące za jazdę po pijanemu - wylądował w policyjnym areszcie. 

Słubiccy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę ciężarówki. Mężczyzna chcąc uniknąć konsekwencji zaproponował funkcjonariuszom łapówkę - 4 tysiące złotych. Nietrzeźwy 43-latek trafił do policyjnego aresztu, już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek (17 marca) w godzinach porannych. Dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym ciężarówką, który nie dostosował się do znaku „zakaz wjazdu” oraz uszkodził ścianę stacji paliw. Policjanci zauważyli wskazany pojazd jak wyjeżdżał z terenu stacji. Funkcjonariusze ruszyli za nim, chcąc go skontrolować. Kierowca nie chciał się zatrzymać, nie reagował na dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci zajechali drogę ciężarówce, zmuszając tym samym kierowcę do zatrzymania się. Podczas rozmowy z kierującym policjanci wyczuli silną woń alkoholu. Jak się okazało 43-letni obywatel Rosji był kompletnie pijany. 
Badanie na stan trzeźwości wykazało, że ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas kontroli nietrzeźwy kierowca próbował wręczyć policjantom korzyść majątkową w postaci 50 euro. Najprawdopodobniej myślał, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności karnej. 
W trakcie dalszych czynności obiecał funkcjonariuszom 4 tysiące złotych, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

43-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lecz także za próbę oraz obietnicę wręczenia korzyści majątkowej.

Za udzielenie albo obietnicę wręczenia korzyści majątkowej osobie pełniącej funkcję publiczną grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 4:05:19
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij