Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

UKS Jedynka Słubice wywalczyła awans do 1/8 Pucharu Związku Piłki Ręcznej w Polsce w kategorii Młodziczek.

Poniedziałek 20 marca 2017 brak komentarzy

18.03.2017 r. w hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego w Słubicach odbył się mecz 9 kolejki Wojewódzkiej Ligi Młodziczek w piłce ręcznej pomiędzy UKS Jedynka Słubice a MUKS Lider I Świebodzin.

Faworytkami spotkania były Słubiczanki, które dwa tygodnie temu wygrały mecz w Świebodzinie 33:27. Początek meczu to bardzo wyrównana gra obu zespołów i jeszcze w 7 minucie meczu Lider prowadził 5:4. Po kilka bardzo udanych akcjach skrzydłowej Julii Sadowskiej oraz lewej rozgrywającej Marty Wroniewicz Słubice uzyskały kilku bramkową przewagę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:8.

Druga połowa przebiegała już pod dyktando JEDYNKI. Mimo, iż na boisku przebywały 4 młodsze zawodniczki rezerwowe, zespół ze Słubic stale powiększał przewagę. Ostateczny wynik spotkania to 29:20. Na wyróżnienie zasługuje bardzo dobra gra bramkarki Darii Tumaszyk.

UKS Jedynka Słubice: Tumaszyk Daria (bramkarka), Puchalska Hanna (bramkarka),

Tańczak Natasza - 3, Radkiewicz Natalia - 2, Gutowska Paulina - 0, Martyna Cieślak - 1, Mizerska Patrycja - 2, Sadowska Julia 8, Dajnowicz Vanessa - 0 Wroniewicz Marta -10, Sterenczak Julia – 2, Liedkie Natalia – 2, Kliszczak Paulina 1

Trenerzy: Jerzy Grabowski, Sławomir Jurgiewicz

Widzów: 100

Do końca rozgrywek ligowych pozostała już tylko jedna kolejka. Za dwa tygodnie Słubiczanki zmierzą się w Gubinie ze SPARTĄ. Niezależnie od wyniku tego meczu UKS JEDYNKA zdobędzie tytuł wicemistrza województwa lubuskiego, a tym samym uzyska prawo gry w 1/8 Pucharu ZPRP. Turniej ten odbędzie się w dniach 28-30 kwietnia 2017 r. w Wąbrzeźnie (kujawsko-pomorskie).