Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Przed nami cykl koncertów "Brzmienie lata"

Czwartek 28 lipca 2022 brak komentarzy

Brzmienie Lata – to nic innego jak  cykl koncertów klasycznych w najpiękniejszych parkach naszego Dwumiasta! Koncerty odbywają się podczas Lata Kulturalnego w Dwumieście.Piękne słubickie i frankfurckie parki, w których odbędą się fantastyczne koncerty muzyki klasycznej.  Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Już 30 lipca, o godz. 19:00 na placu Bohaterów bedziemy mogli usłyszeć Macieja Smoląga, który w ramach "Brzmienia Lata" wystapi wraz z kwintetem smyczkowym Filharmonii Gorzowskiej. Wczesniej, przed koncertem Macieja, od 17:00 na placu Bohaterów będa animacje i zajecia dla dzieci powyżej 3 lat.

Natomiast 31 lipca 2022 r., 11:00, w Parku św. Gertrudy będziemy mogli usłuszeć polski duet gitarowy PEŁECH & HORNA DUO.

Więcej informacji w kalendarzu imprez www.bezgranic.eu.

Maciej Smoląg urodził się w 2003 r. W wieku 6 lat rozpoczął naukę gry na fortepianie. W 2016 r. ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną w Słubicach. Jest laureatem wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych m.in. w Wiedniu, Moskwie, Brukseli i Stambule. Kwartet smyczkowy Con Amabile działa od roku 2008 przy Filharmonii Gorzowskiej. W jego skład wchodzą absolwenci polskich akademii muzycznych i uczestnicy międzynarodowych kursów mistrzowskich.

Pełech & Horna Duo to duet gitar klasycznych specjalizujący się w wykonywaniu oryginalnych aranżacji w stylu samby, tanga, muzyki latynoamerykańskiej i hiszpańskiej oraz improwizacji jazzowych.

Poniżej znajduje się mapka z miejscami w których będą odbywały sie koncerty w ramach "Brzemienie Lata"  


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 17:35:30
  • imieniny obchodzą:

    Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij