Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Przed nami 31.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słubicach. Zobacz co będzie się działo w sobotę i niedzielę

Czwartek 26 stycznia 2023 brak komentarzy

Przed nami 31 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słubicach.

Zobacz co będzie się działo w sobotę i niedzielę 

 

Sobotnie wydarzenia to przede wszystkim hala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2. Tam od godziny 10:00 będą na Was czekać sportowe atrakcje w których możecie wziąć udział za wrzut do puszki.

10:00 - 12:00 - mecz koszykówki - Rafał Rutkowski

12:00 - 13:00 - zdrowy kręgosłup (Moc i Harmonia - studio fitness i jogi)

13:00 - 14:00 - zumba z Sylwią Bąkowską

14:00 - 15:00 - zajęcia strong i kettle (Lidia Królicka)

15:00 - 16:00 - Old Boys Słubice (Paweł Sokołowski)

16:00 - 17:00 - mecz Polonia Słubice (Norbert Makuchowski)

 

Niedzielne wydarzenia inaugurujące 31.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Słubicach rozpoczną się od porannego morsowania w Ośnie Lubuskim.  Burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak wraz z Mariuszem Dubackim zapraszają do Ośna Lubuskiego na wspólne morsowanie za wrzutkę do puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Morsowanie odbędzie się w niedzielę, 29 stycznia o godzinie 9.00.

Później gminne obchody 31.Finału przeniosą się do Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie od godziny 11.00, na lodowisku rozpocznie się półtoragodzinna tercja za wrzutkę do puszki – przy muzyce, z ciepłą herbatą, kawą oraz ze słodkim poczęstunkiem.

O tej samej porze, na terenie SOSiR-u będzie można poćwiczyć na Driving Range’u i poznać tajniki gry w minigolfa. 

O godzinie 12.00 z płyty Stadionu Olimpijskiego wystartuje bieg “Policz się z cukrzycą”, który od 17 lat towarzyszy finałowym wydarzeniom Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To akcja mająca na celu promocję zdrowego i aktywnego trybu życia oraz zwrócenie uwagi na chorobę cywilizacyjną, jaką jest cukrzyca. Bieg jest w pełni charytatywny – za wszystkie zebrane środki z pakietów startowych zostaną zakupione pompy insulinowe dla kobiet w ciąży. Do biegu można dołączyć także przed samym startem – wrzucić cegiełkę do puszki WOŚP-u i ruszyć z grupą pozostałych uczestników.

Meta będzie znajdowała się przy Collegium Polonicum – tam na biegaczy będzie czekał poczęstunek, w tym ciepła herbata, kawa, ciasto i chleb ze smalcem. Dodatkowymi atrakcjami będą muzyka na żywo oraz możliwość jazdy na quadzie OSP.

Po biegu, około godziny 13.00, zapraszamy do auli Collegium Polonicum, gdzie będą odbywały się licytacje, koncerty lokalnych artystów i zajęcia z udzielania pierwszej pomocy. Nie zabraknie też dobrego jedzenia za wrzutkę do puszki.

O godzinie 20.00 odbędzie się światełko do nieba. Tym razem serce WOŚP-u powstanie z samochodów, a światło popłynie z ich reflektorów. Dzięki transmisji telewizji HTS Słubice, będziemy mogli oglądać to wydarzenie na żywo, na telebimie, w auli Collegium Polonicum.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku pod hasłem “Chcemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich – małych i dużych!”. Gmina Słubice zaprasza wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w tegorocznych wydarzeniach towarzyszących 31. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 18:19:46
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij