Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach

Czwartek 26 stycznia 2023 brak komentarzy

W środę( 25 stycznia) w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Słubicach odbyła się odprawa roczna. Komendant nadkomisarz Tomasz Chichłowski przedstawił sprawozdanie z działań podejmowanych w 2022 roku przez słubicką jednostkę oraz dokonał oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie oraz pracy słubickich policjantów.

               W podsumowaniu 2022 roku udział wzięli zaproszeni goście: Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim- inspektor Szymon Sędzik, Starosta Powiatu Słubickiego- Leszek Bajon, Burmistrz Słubic – Mariusz Olejniczak, Burmistrz Ośna Lubuskiego – Stanisław Kozłowski, Wójt Gminy Górzyca – Robert Stolarski, Prokurator Rejonowy w Słubicach – Małgorzata Fila,  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim -Rafał Suchorski, Prokurator Rejonowy w Sulęcinie- Paulina Błaszkiewicz, Komendant Straży Granicznej w Świecku – ppłk. Krzysztof Krawiec, emerytowany Komendant Komendy Policji w Słubicach- Zygmunt Magniewski,   Przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Cybince i Rzepinie, Kapelan słubickich policjantów – Ks. Andrzej Wawrzysiuk. Obecni byli również policjanci i pracownicy słubickiej komendy.

             Naradę roczną rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Słubicach nadkom. Tomasz Chichłowski. Podczas prezentacji multimedialnej Komendant podsumował i omówił wyniki pracy policjantów osiągnięte w roku 2022. Podkreślił, że był to rok szczególny, gdyż słubiccy policjanci zmierzyli się i zaangażowali w całkiem nowe zadania i wyzwania związane z przyjazdem uchodźców wojennych z Ukrainy, z sytuacją panującą na rzece Odrze oraz pandemią wirusa sars-cov-2. Podsumowując swoje wystąpienie nadkom. Tomasz Chichłowski, podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za duże zaangażowanie i wysiłek jaki włożyli w pracę w 2022 roku, a zaproszonym gościom za pomoc i wsparcie działań na rzecz bezpieczeństwa naszego powiatu. Roczną naradę podsumował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Szymon Sędzik, który wyraził  słowa uznania i zadowolenia z pracy policjantów na rzecz społeczeństwa. W krótkiej przerwie  Komendant wraz z zaproszonymi gośćmi udał się na policyjny parking, gdzie zaprezentował nowy radiowóz policyjny.  Radiowóz został sfinansowany przy ogromnym wsparciu gmin , jest owocem współpracy, a jednocześnie niezawodnym narzędziem pracy dla słubickich policjantów, służącym poprawie bezpieczeństwa na drogach powiatu. Następnie odbyło się uroczyste pożegnanie ze sztandarem Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach nadkomisarza Tomasza Chichłowskiego, który po niespełna 30 latach pracy w mundurze odszedł na zasłużoną emeryturę.   

              Uroczystość zakończyły wystąpienia Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji- inspektora Szymona Sędzika,który jednocześnie przekazał pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Słubicach komisarzowi Mariuszowi Wojtuściszyn, który dotychczas pełnił rolę Zastępcy Komendanta. Następnie przemówił Starosta Powiatu Słubickiego pan Leszek Bajon, Burmistrz Słubic pan Mariusz Olejniczak oraz emerytowany Komendant Komendy Policji w Słubicach- Zygmunt Magniewski. W wypowiedziach pojawiły się miłe słowa podziękowania za służbę na rzecz lokalnej społeczności oraz życzenia  pomyślności w nowym rozdziale życia. Włodarze wyrazili  również chęć dalszego wsparcia i współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców całego powiatu.

inf.pras. Komenda Powiatowa Policji w Słubicach/aspirant Agnieszka Kaczmarek

foto: Starostwo Powiatowe w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 5:04:28
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij