Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Prawie 9,4 mln zł plus odsetki dla powiatu słubickiego

Wtorek 10 listopada 2020 brak komentarzy

Jak informuje powiat slubicki, prawie 9,4 mln zł plus odsetki - taką kwotę zasądził Sąd Okręgowy w Gorzowie Wlkp. na rzecz powiatu słubickiego, od pozwanego przez niego Skarbu Państwa, reprezentowanego przez lubuskiego wojewodę - Władysłąwa Dajczaka. Do tego dochodzi prawie 82 tys. zł kosztów sądowych, które również musi pokryć wojewoda. Wyrok jest nieprawomocny, a wynika on z jednego z pozwów złożonych przez powiat słubicki o zwrot kwot wydatkowanych z własnych środków na utrzymanie mienia Skarbu Państwa, czyli terminala w Świecku. Sprawa dotyczy lat 2014 - 2017, Powiat czeka jeszcze na rozstrzygnięcie obejmujące lata 2010 - 2013. 

Sprawę w mediach społecznościowych skomentował także Marcin Jabłoński - marszałek województwa lubuskiego: "Niektórzy pewnie już nie pamiętają, albo nie wiedzą o co chodzi. Inni natomiast - przeciwnie. Kolejna przegrana, jak wszystkie poprzednie, sprawa sądowa wojewody lubuskiego Władysława Dajczaka w sporze z powiatem słubickim! Dużo było wrzasków Władysława Dajczaka, upublicznianych przez usłużne media, o tym jak rzekomo ja łamię prawo, nie znam przepisów itp. Same koszty sądowe zasądzone w tej sprawie to ponad 80.000,- PLN!!! Do tego dojdą koszty adwokackie, odsetki itd.
Łącznie ten festiwal pychy, arogancji, niekompetencji i politycznego zacietrzewienia kosztował już kilkaset tysięcy złotych! I to nie koniec!
A sprawa nadal pozostaje nierozwiązana!"

(inf. pras. powiat słubicki)


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 30 listopada 2020 3:30:40
  • imieniny obchodzą:

    Justyna, Andrzej, Konstanty

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij