Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Poszukiwani przez sądy zatrzymani przez Straż Graniczną

Wtorek 10 listopada 2020 brak komentarzy

Funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch poszukiwanych przez sądy Polaków. Jeden z nich trafi do zakładu karnego, natomiast drugi po wpłaceniu zaległej kary grzywny został zwolniony.

Funkcjonariusze NoOSG zatrzymali 2 obywateli naszego kraju, którzy poszukiwani byli przez wymiar sprawiedliwości lub organy ścigania listami gończymi w celu odbycia zasądzonych kar pozbawienia wolności.

W przygranicznych Słubicach funkcjonariusze Straży Granicznej ze Świecka w wyniku przeprowadzonej kontroli zatrzymali wczoraj (09.11) podróżującego samochodem osobowym 46-letniego mężczyznę. Podczas jego legitymowania wyszło na jaw, że 46-latek od września br. poszukiwany jest na podstawie zarządzenia wydanego przez Sąd Rejonowy Siedlcach w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili z jednostką prowadzącą poszukiwania, że poszukiwany może uiścić zaległą karę grzywny w wysokości ponad 13 tysięcy złotych. Zatrzymany dokonał wpłaty na wskazane konto bankowe sądu i został zwolniony.

Kolejny z poszukiwanych Polaków zatrzymany został na lotnisku Wrocław-Strachowice. 20-letni mężczyzna przyleciał do Wrocławia z Wielkiej Brytanii. Podczas kontroli jego dokumentów funkcjonariusze SG ustalili, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Brzegu w celu w celu odbycia 50 dni kary pozbawienia wolności za prowadzenia auta pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających. 20-latek przekazany zostanie dzisiaj do najbliższego zakładu karnego.

inf.pras NoSG/Joanna Konieczniak


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 30 listopada 2020 3:40:35
  • imieniny obchodzą:

    Justyna, Andrzej, Konstanty

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij