Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Zamiast pomocy - podwyżka - List radnego Piotra Gołdyna do burmistrza Słubic

Czwartek 5 listopada 2020 2 komentarze

Dziś, po zakończeniu sesji Rady Miejskiej, Piotr Gołdyn - radny Rady Miejskiej w Słubicach udostepnił w mediach społecznościowych list otwarty do burmistrza Słubic:

"Szanowny Panie Burmistrzu

Miał Pan wielkie szczęście przejmując Gminę w 2018 r. ,w bardzo dobrej sytuacji finansowej i kadrowej z przygotowanymi projektami i bezpiecznym budżetem.

Nadeszły jednak czasy, w których musi Pan pokazać swoje przygotowanie do pracy w samorządzie, znajomość aktualnych problemów, wizję przyszłości miasta i podstawy gospodarcze rozwoju przez nowe inwestycje i racjonalną politykę gospodarczą.

Mam wrażenie, że w ostatnim czasie oderwał się Pan od rzeczywistości i prawdziwych problemów naszych mieszkańców, które próbuję Panu wielokrotnie uzewnętrznić nie tylko na posiedzeniach Rady Miasta lecz również w lokalnych mediach. Dotyczy to wielu spraw, które trapią nas wszystkich a pisze Pan , że „siedzi Pan na telefonie..”

Jestem w ostatnim czasie zaniepokojony Pana polityką rozrzutności w sprawach kadrowych i płacowych Urzędu Miejskiego, kiedy nadszedł czas ograniczania zatrudnienia, dzielenia obowiązków i prowadzenia polityki oszczędności w Gminie min. w zatrudnianiu pracowników. Na dzień dzisiejszy dowiadujemy się, że mimo bardzo złej sytuacji gospodarczej spowodowanej Covid-19 zwiększa Pan zatrudnienie w Gminie i obsadza stanowiska, które niekoniecznie są potrzebne. W ostatnim czasie jest Pan bardzo hojny z naszych podatków robiąc podwyżki w Gminie w czasie, gdy jest kryzys a przedsiębiorców traktuje się jak maszynkę do zarabiania pieniędzy i funduje im Pan im kolejną podwyżkę podatków lokalnych. Powiększył Pan bardzo zatrudnienie w Gminie a każdy nowy pracownik to około 100 zł rocznie z naszych danin. Podam tu przykłady: powstał wydział inwestycji i drogownictwa z nowym Naczelnikiem i 4 pracownikami gdy dotychczas zajmował się tym jeden wydział z ograniczonym zatrudnieniem i to z powodzeniem wystarczało patrząc na ilość min. projektów unijnych i realizowanych z budżetu przedsięwzięć. Dzisiaj jest tylko ich kontynuacja. Jeżeli dobrze policzyłem to zwiększyło się zatrudnienie w wydziałach WGN – 2 osoby, WKO – 3 osoby (w tym osoba bez wykształcenia kierunkowego zajmuje się ochroną środowiska), WA – 2 osoby, WO – 1 osoba gdy był to kiedyś jeden wydział lub samodzielne stanowiska teraz 2 duże wydziały do obsługi urzędu, nagle została w ostatnim czasie dodatkowo zatrudniona osoba na stanowisko kontroli i nadzoru, której nie było przez wiele lat, dalej wydział WPO – 4 osoby, WK- 2 osoby, Urząd Stanu Cywilnego – 2 osoby w miejsce jednej doświadczonej przeniesionej do innej jednostki. Jeszcze raz powtórzę to około 15 nowych osób łatwo policzyć jak to duże obciążenie dla budżetu Gminy. Takie działania Burmistrz winien uzgodnić z Radą Miejską .

Dzisiaj płacący podatki są zbulwersowani takimi działaniami władzy gdy inni pracownicy pracują w prywatnych firmach za 80% wynagrodzenia lub są zwalniani Gmina szasta pieniędzmi bez uzgodnienia z RM.

Szanowny Panie Burmistrzu działania Gminy mają być jawne i skuteczne. Dlaczego nie informuje Pan społeczeństwa rzetelnie tylko ukrywa swoje działania za nasze pieniądze. Proszę więc opublikować pełną informację na temat podwyżek dla pracowników Urzędu, jak to wygląda w innych jednostkach gdzie odchodzą pracownicy. Myślę, że wszyscy oczekują takiej transparentności".

Czekamy na ustosunkowanie się Mariusza Olejniczaka do listy radnego Gołdyna.

oswiadczenie burmistrza dostępne tutaj - https://slubice.pl/oswiadczenie-burmistrza-slubic/


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 30 listopada 2020 2:38:22
  • imieniny obchodzą:

    Justyna, Andrzej, Konstanty

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij