Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile.

Wtorek 15 listopada 2022 brak komentarzy

Dzięki czujności policjanta po służbie kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego. Aspirant sztabowy Sylwester Olender w porę zareagował i przerwał jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Odpowiedzialną i profesjonalną postawą wykazał się policjant, który pełni funkcję Kierownika Posterunku w Cybince - aspirant sztabowy Sylwester Olender. W piątkowy poranek (11 listopada) w dniu wolnym od służby zauważył mężczyznę, który przyjechał pojazdem osobowym marki Renault na stację benzynową w Cybince, a jego stan wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Kiedy funkcjonariusz zobaczył, że kierowca kupuje alkohol przy kasie stacji benzynowej, postanowił baczniej mu się przyjrzeć. Bełkotliwa mowa mężczyzny i woń alkoholu nie pozostawiała złudzeń. Policjant nie wahał się zareagować. Mężczyzna chciał wsiąść do auta i odjechać, jednak mundurowy podszedł do pojazdu i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Wezwany na miejsce patrol przebadał 45-letniego kierowcę i okazało się, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Lubuscy policjanci każdego dnia udowadniają, że służba to nie zwykła praca - to bycie w gotowości do działania w dzień i w nocy. Szybka reakcja na łamanie prawa, na ratunek innego życia, często z narażeniem własnego.

Policjanci prowadzą liczne działania profilaktyczne, które mają na celu zapobieganie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu drogowego. Apelujemy, aby reagować i nie przyzwolić na jazdę po alkoholu, ponieważ jest on jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach.  

 

inf. pras. foto : aspirant Agnieszka Kaczmarek / Komenda Powiatowa Policji w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 28 stycznia 2023 14:24:18
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij