Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Policjant w czasie wolnym zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał ponad 2 promile.

Wtorek 15 listopada 2022 brak komentarzy

Dzięki czujności policjanta po służbie kolejny nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z ruchu drogowego. Aspirant sztabowy Sylwester Olender w porę zareagował i przerwał jazdę nieodpowiedzialnego kierowcy, który mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Odpowiedzialną i profesjonalną postawą wykazał się policjant, który pełni funkcję Kierownika Posterunku w Cybince - aspirant sztabowy Sylwester Olender. W piątkowy poranek (11 listopada) w dniu wolnym od służby zauważył mężczyznę, który przyjechał pojazdem osobowym marki Renault na stację benzynową w Cybince, a jego stan wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Kiedy funkcjonariusz zobaczył, że kierowca kupuje alkohol przy kasie stacji benzynowej, postanowił baczniej mu się przyjrzeć. Bełkotliwa mowa mężczyzny i woń alkoholu nie pozostawiała złudzeń. Policjant nie wahał się zareagować. Mężczyzna chciał wsiąść do auta i odjechać, jednak mundurowy podszedł do pojazdu i uniemożliwił mu dalszą jazdę. Wezwany na miejsce patrol przebadał 45-letniego kierowcę i okazało się, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie i orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań celem wytrzeźwienia. Za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz złamanie zakazu prowadzenia pojazdów grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Lubuscy policjanci każdego dnia udowadniają, że służba to nie zwykła praca - to bycie w gotowości do działania w dzień i w nocy. Szybka reakcja na łamanie prawa, na ratunek innego życia, często z narażeniem własnego.

Policjanci prowadzą liczne działania profilaktyczne, które mają na celu zapobieganie i eliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu drogowego. Apelujemy, aby reagować i nie przyzwolić na jazdę po alkoholu, ponieważ jest on jedną z głównych przyczyn tragedii na drogach.  

 

inf. pras. foto : aspirant Agnieszka Kaczmarek / Komenda Powiatowa Policji w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 4:10:19
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij