Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Startuje Aktywny Kalendarz Adwentowy

Poniedziałek 21 listopada 2022 brak komentarzy

Jak informuje Urząd Miejski w Słubicach podobnie jak w latach ubiegłych, dwumiasto Słubice-Frankfurt nad Odrą zaprasza mieszkańców do wspólnego celebrowania czasu adwentu. Tak, jak w przeszłości, przez 24 dni, codziennie jakaś instytucja w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą będzie otwierać swoje drzwi proponując wspólne przygotowanie się do Bożego Narodzenia.

W tym roku na otwarciu kalendarza spotkamy się w Słubicach. 1 grudnia, o 16.00, w parku przy placu Przyjaźni, burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke, zaproszą mieszkańców dwumiasta do wspólnego przeżywania czasu adwentu. Okazji ku temu będzie wiele, a oferta jest tak różnorodna, że z pewnością każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. 

Będzie m.in. Adwentowe Jam Session, Bieg Mikołajkowy, czytanie polskich, ukraińskich i niemieckich opowieści świątecznych, a nawet szycie butów św. Mikołaja. W Słubicach zaprosimy m.in. na jarmark bożonarodzeniowy, we Frankfurcie powstanie szlak grzanego wina połączony z głosowaniem na najlepszy trunek i akcją charytatywną, słubicka biblioteka zaprosi na świąteczne bajanie, a w Kościele Mariackim będzie wspólne kolędowanie. Czas adwentu zakończymy tradycyjnie pasterką o północy 24 grudnia w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 17:49:27
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij