Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Startuje Aktywny Kalendarz Adwentowy

Poniedziałek 21 listopada 2022 brak komentarzy

Jak informuje Urząd Miejski w Słubicach podobnie jak w latach ubiegłych, dwumiasto Słubice-Frankfurt nad Odrą zaprasza mieszkańców do wspólnego celebrowania czasu adwentu. Tak, jak w przeszłości, przez 24 dni, codziennie jakaś instytucja w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą będzie otwierać swoje drzwi proponując wspólne przygotowanie się do Bożego Narodzenia.

W tym roku na otwarciu kalendarza spotkamy się w Słubicach. 1 grudnia, o 16.00, w parku przy placu Przyjaźni, burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Mariusz Olejniczak i Rene Wilke, zaproszą mieszkańców dwumiasta do wspólnego przeżywania czasu adwentu. Okazji ku temu będzie wiele, a oferta jest tak różnorodna, że z pewnością każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. 

Będzie m.in. Adwentowe Jam Session, Bieg Mikołajkowy, czytanie polskich, ukraińskich i niemieckich opowieści świątecznych, a nawet szycie butów św. Mikołaja. W Słubicach zaprosimy m.in. na jarmark bożonarodzeniowy, we Frankfurcie powstanie szlak grzanego wina połączony z głosowaniem na najlepszy trunek i akcją charytatywną, słubicka biblioteka zaprosi na świąteczne bajanie, a w Kościele Mariackim będzie wspólne kolędowanie. Czas adwentu zakończymy tradycyjnie pasterką o północy 24 grudnia w kościele pw. Ducha Świętego w Słubicach.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Niedziela 1 października 2023 4:21:13
 • imieniny obchodzą:

  Danuta, Igor, Remigiusz

Ostatnie komentarze
 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra : Nabídka půjček mezi jednotlivci Potřebujete úvěr na vaši stavbu, realitní projekt, založení vlastního podnikání, osobní činnost, máte přání dosáhnout,. Vy, kteří jste v...

  Piątek 29 września 2023

 • Skate Team Kowalów trzecim najszybszym klubem w Polsce!

  Manfred.Schartow@gmx.net: Ich bin sehr stolz auf Euch. Tolles Resultat von Anna beim Berlin -Marathon 2023. Auch Kinga hat eine Superzeit --einfach bardzo duze dobre........dobre duze bardzo.

  Środa 27 września 2023

Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij