Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Niewybuch przy wałach przeciwpowodziowych na Odrze

Niedziela 13 listopada 2022 brak komentarzy

Słubiccy policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników firmy budowlanej, która wykonuje prace przy wałach przeciwpowodziowych na Odrze o znalezieniu niewybuchu. Policjanci postawieni w stan gotowości przeprowadzili sprawne działania ewakuacyjne mieszkańców okolicznych budynków oraz zabezpieczali miejsce do przyjazdu patrolu saperskiego. Żołnierze zabrali, a następnie zneutralizowali groźne znalezisko.

We wtorkowy poranek (8 listopada) dyżurny słubickiej Policji otrzymał zgłoszenie o znalezieniu niewybuchu przez pracowników budowlanych, wykonujących prace związane z poszerzaniem wałów przeciwpowodziowych na Odrze. W związku z faktem, iż niewybuch był znacznych rozmiarów i stanowić mógł śmiertelne zagrożenie dla osób postronnych, jak i  dla okolicznych mieszkańców w porozumieniu z dowódcą patrolu saperskiego z V Kresowego batalionu z Krosna Odrzańskiego podjęto decyzję o natychmiastowej ewakuacji mieszkańców okolicznych zabudowań w celu podjęcia przez patrol saperski niewybuchu. Policjanci do czasu przybycia na miejsce żołnierzy zabezpieczali miejsce, nie dopuszczając jednocześnie osób postronnych. Ponadto policjanci wstrzymali wszelki ruch pojazdów na przyległych ulicach. Wszystkie działania skierowane były w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców i osób podróżujących  w rejonie wałów. Sprawna i szybka mobilizacja służb pozwoliła na zabranie niewybuchu, a mieszkańcy po  dwóch godzinach mogli bezpiecznie powrócić do swoich mieszkań.

Pamiętajmy, aby w przypadku znalezienia niewybuchów lub niewypałów nie dotykać takich znalezisk ani nie przenosić ich w inne miejsca. Jeśli to możliwe, należy miejsce, w którym został znaleziony niewypał lub niewybuch oznaczyć i jak najszybciej powiadomić policjantów dzwoniąc na numer alarmowy 112.

inf.pras.aspirant Agnieszka Kaczmarek / Komenda Powiatowa Policji w Słubicach


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 4:21:06
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij