Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Marsz Równości w Słubicach z poszerzoną formułą

Czwartek 5 sierpnia 2021 brak komentarzy

W tym roku słubicko-frankfurcka społeczności LGBTQ+ po raz drugi zorganizuje marsz Słubice-Frankfurt-Pride. Odbędzie się on w niedzielę, 5 września 2021 r. Organizatorzy chcą ocenić, co udało nam się osiągnąć, a czego nie w stosunku do postulatów z pierwszego marszu. Pragną zwrócić uwagę na sytuację osób LGBTQ+ w Europie, w tym upamiętnić ofiary przestępstw motywowanych homofobią, ale także zapraszają do wspólniego świętowania miłość bez granic.

W tym roku w wyniku niezrozumienia inicjatywy przez część mieszkańców Słubic organizatorzy postanowili wyjść z inicjatywą zorganizowania otwartego wykładu w Słubicach połączonego z panelem otwartych pytań publiczności do lokalnych osób LGBTQ+ w celu poszerzenia wiedzy na temat społeczności Queer oraz problematyki codziennego życia prawnego i społecznego.

Zależy nam na uwrażliwieniu społeczeństwa na konsekwencje homo-, trans-, bi- i queer- fobii" przyznają organizatorzy.

Wydarzenie docelowo miałoby odbyć się 4 września o godzinie 16:00 na terenie lokalnego Uniwersytetu Collegium Polonicum przy współpracy z Panią Profesor Jennifer Ramme. Event miałby obejmować około pół godzinny wykład eksperta na temat problematyki codziennego życia LGBTQ+ z objaśnieniem podstawowych zagadnień i terminów. Drugi etap to spotkanie z lokalnymi osobami LGBTQ+, ich osobistymi przeżyciami i historiami związanymi z funkcjonowaniem w lokalnym społeczeństwie. Ostatnim etapem spotkania miałby być otwarty panel pytań od publiczności.

Wydarzenie zostało w tym roku objęte Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 3 grudnia 2021 15:28:25
 • imieniny obchodzą:

  Franciszek, Hilary, Ksawery

Ostatnie komentarze
 • Piłkarski Laur

  MichaelInvat: У Нас скидки круглый год! HoOkAh MaGic наш официальный бренд Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт и...

  Piątek 3 grudnia 2021

 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra: seriózní nabídka půjčky na vánoční večírek Dobrý den, abych vám pomohl překonat různé finanční starosti na vánoční večírek a oslavy konce roku a bezproblémově čelit vašim...

  Środa 1 grudnia 2021

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij