Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

W Słubicach oszuści podszywają się pod pracowników znanego banku

Piątek 6 sierpnia 2021 brak komentarzy

25-latka została oszukana przez przestępców podszywających się pod pracowników znanego banku. Na ich polecenie zainstalowała aplikację, którą miała ją chronić przed kradzieżą pieniędzy z konta. W ten sposób kobieta straciła 4 tysiące złotych. Policjanci apelują – bądźcie ostrożni i nie dawajcie wiary oszustom!

W czwartek (5 sierpnia) do Komendy Powiatowej Policji w Słubicach zgłosiła się 25-letnia kobieta, do której wcześniej zadzwonił mężczyzna podający się za pracownika banku. Oszust chciał potwierdzić przelew bankowy, który rzekomo miała zrealizować 25-latka. Gdy kobieta zaprzeczyła, rozmówca stwierdził, że ktoś wykradł jej dane i utworzył konto w innym banku. Następnie oszust przekonał 25-latkę do zainstalowania nowej aplikacji bankowej, która miała uchronić jej pieniądze przed kradzieżą. W dalszej rozmowie oszust stwierdził, że połączy kobietę ze specjalistą do spraw bezpieczeństwa. Drugi rozmówca kazał kobiecie zalogować się do konta bankowego, używając do tego przeglądarki a nie aplikacji bankowej. Instruował 25-latkę krok po kroku co ma robić tj. wpisać nr telefonu infolinii banku, podać hasła oraz nr karty płatniczej oraz wszystkie dane personalne. Na koniec podał nr skrytki bankowej, na który kobieta miała przelać swoje pieniądze, które ostatecznie trafiły na konto oszustów. 25-latka zorientowała się, że padła ofiarą przestępców i powiadomiła o wszystkim bank oraz policjantów.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych! Pracownicy banków nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodów autoryzacyjnych. Każdy telefon od osoby podającej się za pracownika banku, która proponuje zainstalowanie oprogramowania na telefonie lub komputerze, jest telefonem od oszusta. O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 18:04:00
  • imieniny obchodzą:

    Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij