Kwesta na cmentarzu komunalnym - podsumowanie
Środa 2 listopada 2016 brak komentarzy
Podsumowanie zbiórki na budowę pomnika Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Niepodległość

Słubiczanie – DZIĘKUJEMY!
I Wszystkim darczyńcom też serdecznie dziękujemy!
Podczas tegorocznej kwesty na cmentarzu komunalnym w Słubicach udało się zebrać aż…5397,80 zł (pięć tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt siedem złotych i 80 groszy oraz 35 EUR).
Kwestę zorganizował i przeprowadził Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach.
Celem kwesty jest budowa pomnika Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Niepodległość na Placu Sybiraków w Słubicach.
Z tego miejsca bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy złożyli datek dla tak szlachetnej inicjatywy jaką jest budowa pomnika.
Dzięki wam cel jest już coraz bliżej.
Przypomnijmy:
W dniu 27 lutego 2015 roku został powołany do życia Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pamięci Zesłańców Sybiru i Niepodległości.
Z inicjatywy mieszkańców i stowarzyszeń działających na terenie miasta zrodził się pomysł, aby dokonać zmiany w obecnym wyglądzie Pomnika i Placu Sybiraków, godniej uhonorować zesłańców i czyny niepodległościowe po 1918 r. Nadać temu miejscu bardziej harmonijną całość.
W skład tej inicjatywy weszły osoby, które reprezentują różne środowiska. Ta inicjatywa w założeniu ma łączyć słubicką społeczność, ma poparcie Sybiraków. Komitet tworzą osoby reprezentujące Związek Sybiraków Koło w Słubicach, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej, Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność przy PEKAES S.A. w Słubicach, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Słubicach, Stowarzyszenie "Nasza Mała Ojczyzna", Związek Nauczycielstwa Polskiego - oddział Słubice, Stowarzyszenie Nasze Slubice PL i przedstawiciele środowisk patriotycznych. W skład Zarządu weszli: Józef Stupienko - Przewodniczący, Wiesław Zackiewicz – Zastępca Przewodniczącego, Krzysztof Nowikiewicz - Sekretarz, Bogdan Zduńczyk Skarbnik i Lucyna Żukowska - członek.
Komitet ma charakter otwarty i zaprasza do współpracy wszystkich, którzy chcieliby w ten sposób uczcić losy zesłańców Sybiru i wszystkich tych, którzy walczyli o Polskę Niepodległą po 1918 roku. — pod wrażeniem w mieście Słubice.
A co Ty o tym myślisz?