Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Kwesta na cmentarzu komunalnym - podsumowanie

Środa 2 listopada 2016 brak komentarzy

Podsumowanie zbiórki na budowę pomnika Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Niepodległość

Słubiczanie – DZIĘKUJEMY!
I Wszystkim darczyńcom też serdecznie dziękujemy! 

Podczas tegorocznej kwesty na cmentarzu komunalnym w Słubicach udało się zebrać aż…5397,80 zł (pięć tysięcy trzysta dziewięćdziesiąt siedem złotych i 80 groszy oraz 35 EUR). 

Kwestę zorganizował i przeprowadził Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Celem kwesty jest budowa pomnika Pamięci Zesłanych na Sybir i Walczących o Niepodległość na Placu Sybiraków w Słubicach. 

Z tego miejsca bardzo serdecznie chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy złożyli datek dla tak szlachetnej inicjatywy jaką jest budowa pomnika.

Dzięki wam cel jest już coraz bliżej.

Przypomnijmy:

W dniu 27 lutego 2015 roku został powołany do życia Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pamięci Zesłańców Sybiru i Niepodległości. 

Z inicjatywy mieszkańców i stowarzyszeń działających na terenie miasta zrodził się pomysł, aby dokonać zmiany w obecnym wyglądzie Pomnika i Placu Sybiraków, godniej uhonorować zesłańców i czyny niepodległościowe po 1918 r. Nadać temu miejscu bardziej harmonijną całość.

W skład tej inicjatywy weszły osoby, które reprezentują różne środowiska. Ta inicjatywa w założeniu ma łączyć słubicką społeczność, ma poparcie Sybiraków. Komitet tworzą osoby reprezentujące Związek Sybiraków Koło w Słubicach, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Słubickiej, Komisję Zakładową NSZZ „Solidarność przy PEKAES S.A. w Słubicach, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Słubicach, Stowarzyszenie "Nasza Mała Ojczyzna", Związek Nauczycielstwa Polskiego - oddział Słubice, Stowarzyszenie Nasze Slubice PL i przedstawiciele środowisk patriotycznych. W skład Zarządu weszli: Józef Stupienko - Przewodniczący, Wiesław Zackiewicz – Zastępca Przewodniczącego, Krzysztof Nowikiewicz - Sekretarz, Bogdan Zduńczyk Skarbnik i Lucyna Żukowska - członek.
Komitet ma charakter otwarty i zaprasza do współpracy wszystkich, którzy chcieliby w ten sposób uczcić losy zesłańców Sybiru i wszystkich tych, którzy walczyli o Polskę Niepodległą po 1918 roku. — pod wrażeniem w mieście Słubice.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 3 grudnia 2021 13:59:08
 • imieniny obchodzą:

  Franciszek, Hilary, Ksawery

Ostatnie komentarze
 • Piłkarski Laur

  MichaelInvat: У Нас скидки круглый год! HoOkAh MaGic наш официальный бренд Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт и...

  Piątek 3 grudnia 2021

 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra: seriózní nabídka půjčky na vánoční večírek Dobrý den, abych vám pomohl překonat různé finanční starosti na vánoční večírek a oslavy konce roku a bezproblémově čelit vašim...

  Środa 1 grudnia 2021

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij