Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

"Referendum czyli NIE DLA sfrustrowanych (bez) RADNYCH ?!

Środa 2 listopada 2016 brak komentarzy

List od Leszka Bajona - Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP Powiatu Słubickiego

Nasza redakcja otrzymała list od Leszek Bajon - Przewodniczącego Platformy Obywatelskiej RP Powiatu Słubickiego. Publikujemy go w całości i oryginale wraz z załączoną do listu grafiką.

"Referendum czyli NIE DLA sfrustrowanych (bez) RADNYCH ?!

Jak Państwo zauważyli troje (bez) radnych powiatowych słubickich (ciekawe powiatowi a tylko ze Słubic) zawzięło się aby odwołać całą Radę Powiatu tzn. wszystkich 17 radnych. Zbierają zawzięcie podpisy pod jednym i drugim kościołem, bo wg nich, to lud trochę mniej bystry więc wszystko podpisze. 
A jakież to powody nimi kierują aby przeprowadzić nowe wybory radnych. 
Ano, sentyment do zachwaszczonego boiska i że to nie oni uchwalili budżet, a mądrzejsi od nich. Bo przecież tak wybitna trójka ekonomistów jak radni Krystyna Skubisz, Robert Tomczak czy junior Stupienko wraz ze swoim guru Łuczyńskim zrobiliby budżet na miarę swoich możliwości 
"To jest miś na miarę naszych możliwości, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"

Te możliwości pokazał nam radny Stupienko jako vice prezes SOSIRu, straty za jeden rok jego zarządzania, około 1,5 miliona, ale pensja ponad 9 tyś. miesięcznie. Brawo TY . Nie chcę już wspominać o zamawianiu 800 dwu daniowych obiadów dla stu kilku uczestnikach imprez prozdrowotnych. I to kilka razy. Ekonomia że ho ho.
A już wypłacenie sobie przez radnego Stupienko poborów, które kosztowały powiat 66 tyś złotych (dane ze Starostwa) w pierwszym dniu po wtargnięciu do budynku Starostwa, to już szczyt dbania o finanse publiczne czyli nasze, podatników. 
Na ostatniej sesji ciekawe pytanie zadał radny Ryszard Chustecki. Czemu tak mało pieniędzy przeznaczono na jedne z zawodów sportowych. Ano panie radny, a czemu nie zadał pan pytania, dlaczego to radny Stupienko zarezerwował sobie hotel za ponad 3,5 tyś złotych i wynajął firmę ochroniarska za prawie 60 tyś. złotych, to też za pana przyzwoleniem. Przecież był pan wtedy członkiem zarządu i lekką ręką pozwolił pan wydać tyle kasy dla "wybitnego ekonomisty".  
Czyli po co referendum, bo trudno żyć bez obcisłych leginsów, darmowych obiadów i foci na FB. Jeden z tych radnych okrzyknął się niedawno Krzysztofem Kolumbem, a czemu nie Napoleonem, wtedy diagnoza by była oczywista. Czy nowy starosta ze swoimi radnymi przetrwają dobrą zmianę, tego nie wiem, ale wiem ile kosztowały rządy poprzedników. Nowy Zarząd zajmuje się pracą a to już dużo. 
Ps. panie radny Napoleon, o przepraszam Kolumb. Nauczycielom też należy się w dniu ich święta lampka kawy i nie wytykaj im pan bankietu, bo to dużo bardziej wartościowi ludzie niż sfrustrowani radni.

Pozdrawiam 
Leszek Bajon 
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP Powiatu Słubickiego"


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 17:11:19
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij