Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Kolejne miliony dla słubickiego szpitala!

Wtorek 6 czerwca 2023 1 komentarz

Jak wiadomo, prace przy termomodernizacji słubickiego szpitala trwają na całego. Stało się to możliwe dzięki dobrej współpracy z Urzędem Marszałkowskim, który przeznaczył na ten cel początkowo 5 milionów złotych ze środków unijnych, by jakiś czas później "dorzucić" następny milion, zaś w marcu jeszcze 1,7 miliona.

Okazało się, że to nie koniec! Wczoraj bowiem starosta Leszek Bajon oraz prezes lecznicy Adam Koniuk wraz z wiceprezes Magdaleną Wiadomską-Łażewską podpisali z członkiem zarządu województwa Marcinem Jabłońskim aneks na kolejne dofinansowanie – tym razem wynosi ono około 2,7 mln zł!

Dodatkowe pieniądze na pewno się przyda i pozwoli doprowadzić prace do końca. Bo trzeba podkreślić, że termomodernizacja to nie tylko docieplenie budynku i kolorystyka; zostaną także wymienione okna, piony wodno-kanalizacyjne oraz instalacje c.o. i elektryczna – w całym szpitalu będzie oświetlenie LED. Nie zabraknie również pompy ciepła i paneli fotowoltaicznych.

– Jest to drugi etap modernizacji naszego szpitala, bo pierwszym było wybudowanie nowoczesnego SOR-u. Spełniamy zatem daną obietnicę: słubicka lecznica staje się obiektem na miarę XXI wieku – nie krył radości starosta, dziękując za kolejne wsparcie.

Prace mają zakończyć się w listopadzie. Trzymamy kciuki!

inf.pras. Starostwo Powiatowe w Słubicach, foto: lubuskie.pl


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 18:20:29
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij