Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Kunowicki EKOzakątek otwarty dla wszystkich!

Poniedziałek 12 czerwca 2023 1 komentarz

Macie ochotę wybrać się na rajskie Hawaje? A może odpocząć w magicznym lesie lub spędzić czas w kolorowym ogrodzie? Teraz wszystko to możecie zrobić w jednym miejscu. W weekend na terenie Fundacji Promet Kids oraz Uśmiechniętej Planety otwarty został społeczny ogród – Kunowicki EKOzakątek. Spokój i relaks odnajdzie tu każdy. Zobaczcie, jak jest pięknie! 

Takiego miejsca jeszcze w naszej okolicy nie było. Oaza spokoju, zieleni, relaksu. Teren na którym można spędzić rodzinny czas, poczytać książkę, ale także zagrać w klasy, podglądać życie mrówek czy przejść się boso ścieżką sensoryczną. - Ogród otwieramy dziś, ale od tego dnia będzie on dostępny dla wszystkich mieszkańców. Chcielibyśmy, aby każdy znalazł tu swój zakątek. Dziękuje Fundacji Orlen za wybranie i finansowe wsparcie naszego projektu. Bardzo dziękuję również wszystkim, którzy przybyli na otwarcie. Dla nas to ogromna motywacja do dalszych działań i zwieńczenie wysiłku, który wszyscy włożyliśmy w przygotowanie ogrodu – powiedziała Agata Ilcewicz-Kryger – Prezes Fundacji Promet Kids.

W prace nad ogrodem zaangażowanych było wiele osób. Harcerze z Hufca ZHP Słubice, przedszkolaki Promet Kids, członkowie fundacji oraz mieszkańcy Słubic i Kunowic. Tylko dzięki współpracy możliwa była finalizacja projektu. Teraz z gotowego i kwitnącego  ogrodu korzystać można bezpłatnie, w godzinach otwarcia Rodzinnego Centrum Rozrywki Uśmiechnięta Planeta (wtorek-piątek 16:00-20:00, sobota-niedziela 10:00-20:00). Miejsce to szczególnie polecamy również jako cel wycieczek przyrodniczych dla okolicznych placówek edukacyjnych. Wystarczy wcześniej zadzwonić pod fundacyjny numer i zapisać klasę na bezpłatny wstęp do ogrodu. To może być świetna lekcja przyrody! 

 

- Wspólnie posadziliśmy drzewka i krzewy owocowe, a także warzywa i kwiaty ozdobne. Ale w ramach projektu Fundacja Promet Kids edukowała także mieszkańców w zakresie segregacji odpadów oraz przeprowadziła warsztaty edukacyjne "PROEKO" oraz "PROEKO2" ucząc w jaki sposób nadać drugie życie pozornie niepotrzebnym przedmiotom. Powstały również ulotki dotyczące segregacji odpadów. Wszystko to dla ludzi i z myślą o nich. Nic, tylko korzystać – podsumowuje i zachęca Agata Ilcewicz-Kryger.W otwarciu ogrodu udział wzięło ponad sto osób. Był rodzinny piknik, dmuchańce, warsztaty, grill i kino plenerowe. Wszystko w otoczeniu natury i zieleni. Nic więc dziwnego, że humory i uśmiechy dopisywały.  

Kunowicki „EKOzakątek” to jedno z licznych przedsięwzięć realizowanych przez Fundację Promet Kids. Sam projekt realizowany był od października 2022 r. do czerwca 2023 r. w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi - edycja V” organizowanego przez Fundację Orlen. 

Jednocześnie Fundacja Promet Kids zachęca wszystkich do zgłaszania swoich pomysłów i przemyśleń na to, co jeszcze przydatne może być lokalnej społeczności. Zatem macie pomysł? Dajcie znać!  

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 5:20:26
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij