Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów zaprasza na wykład "Zdrowe zęby przez całe życie"

Piątek 2 czerwca 2023 1 komentarz

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów pod patronatem ARLE gGmbH serdecznie zaprasza wszystkich seniorów na wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Seniorów w Brandenburgii. Tym razem zapraszamy na wykład  poświęcony zdrowiu jamy ustnej u osób starszych  prowadzony przez dr Mateusza Chojnickiego, lekarza stomatologa prowadzącego gabinet Perfect Dental Care  w Słubicach.

Wykład dr Mateusza Chojnickiego skierowany jest szczególnie do osób starszych i podkreśla znaczenie regularnej pielęgnacji zębów oraz odpowiedniej higieny jamy ustnej dostosowanej do wieku. Często niedoceniane jest, jak ważne są zdrowe zęby i jaki wpływ mają na ogólny stan zdrowia  i jakość życia w późniejszym wieku. Nieleczone zapalenia dziąseł stanowią najczęstszą przyczynę utraty zębów u seniorów a badania sugerują, że istnieje związek między chorobami przyzębia a chorobami sercowo-naczyniowymi, takimi jak choroba wieńcowa i udar.

Poprzez przykłady ” z życia pacjentów” wykładowca postara się przekazać seniorom wskazówki jak mogą dbać o swoje zęby aby długo móc cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Omówi też skutki zaniedbania higieny jamy ustnej dla ogólnego zdrowia oraz możliwe środki zapobiegawcze. Ponadto poruszy kwestię znaczenia regularnych wizyt u dentysty oraz problemy i  wyzwania związane z higieną jamy ustnej w starszym wieku.

Po wykładzie będzie możliwość dyskusji i zadania pytań związanych ze zdrowiem zębów i chorobami występującymi szczególnie w starszym wieku.

Interesujące? Słuchajcie, pytajcie i bierzcie udział - u nas w Akademii Seniorów!

Kiedy:wtorek, 6 czerwca 2023 r., godz. 15.00.

Gdzie: Mała Aula, Collegium Polonicum w Słubicach

Wydarzenie jest więc bez ograniczeń wiekowych, dwujęzyczne i bezpłatne.   

Polsko-Niemiecka Akademia Seniorów dofinansowana jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 13 lipca 2024 17:43:26
  • imieniny obchodzą:

    Małgorzata, Ernest, Henryk

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij