Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Dramat na słubickiej poczcie. Czynne są tylko dwa okienka ale nie wiadomo jak długo.

Środa 7 września 2022 brak komentarzy

Sytuacja w placówce poczty polskiej w Słubicach jest fatalna. Czynne są tylko dwa okienka w holu głównym, ale nie ma pewności, czy jutro będą czynne dwa czy może tylko jedno. Może zdarzyć się taka sytuacja, że lada chwila nie będzie już nikogo do pracy. 

Jak długo może to trwać? - pytają czytelnicy. 

Pytamy o sytuację naczelnika słubickiej placówki, niestety odpowiedzi może udzielić nam jedynie rzecznik prasowy Poczty Polskiej, do którego wystosowaliśmy e-mail z pytaniami. 

W e-mailu pytamy m.in. “Dlaczego w tak dużym mieście gdzie działały dwie placówki pocztowe została tylko jedna i o zgrozo z dwoma pracownikami obsługującymi petentów?

Mieszkańcy idą o krok dalej w swoich zapytaniach. “A co będzie jak ta pani zachoruje albo nie daj Boże się zwolni" - pyta Maria, która czeka na odbiór paczki. 

“Gdzie ja zapłacę rachunki”, mówi Zenobia - słubicka emerytka, “Nie znam się na internatach i od zawsze chodzę na pocztę” - dodaje.  “Do Cybinki chyba trzeba będzie jeździć żeby nadać paczkę albo odebrać polecany” - mówi Alik.

Przyczyn jest kilka, m.in. bardzo słaba płaca, która jest na najniższym krajowym poziomie. Pracownice, które pracowały na poczcie dodają, że lepiej im jest iść do pracy w Niemczech, niż siedzieć na poczcie za psie pieniądze i wysłuchiwać obelg i wulgaryzmów zirytowanych petentów..

Już wczesniej (marzec 2022 r.) poruszaliśmy temat na łamach NaszeSlubicePL, wtedy posypały się nastepujące komentarze:

“Wszyscy są zmęczeni tą sytuacją, nie tylko klienci ale też pracownicy Poczty A co druga osoba przychodzi i rzuca się do Pań z okienek jakby to co najmniej była ich wina, że nie ma ludzi do pracy na poczcie i są kolejki. Trochę wyrozumiałości bo mimo wszystko dzięki kilku tym osobom poczta jeszcze jest czynna” - pisała p. Angela

“Te biedne kobiety pracują za śmieszne pieniądze więc się nie dziwię, że odchodzą z pracy dlatego takie kolejki” - piszę p. Iwona

“Jeżeli nasi drodzy klienci myślicie, że sprawia nam to przyjemność że stoicie w długich kolejkach to oświadczam że NIE. Jesteśmy zmęczone fizycznie i psychicznie". - dodaje p. Jolanta

“Ja tylko dodam, że klienci się awanturują, że stoją od 30 do 50 minut. A w poniedziałek przy otwartym jednym okienku pocztowym, bo hol na okienka kasowe był zamknięte. Wtedy stali ponad godzinę. Brak ludzi do pracy, bo nie chcą zatrudniać i kasa beznadziejna na nasze przygraniczne warunki. Dość, że obsługujemy Słubice to jeszcze Frankfurt i dużo ludzi z Berlina. A na takie miasto powinniśmy mieć paczkomaty i automaty do listów”. - pisze pracownica poczty.

Do czasu publikacji materiału nie otrzymaliśmy odpowiedzi od rzecznika Poczty Polskiej, jak tylko ją otrzymamy poinformujemy o tym naszych czytelników.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 30 września 2022 15:10:21
  • imieniny obchodzą:

    Wera, Zofia, Honoriusz

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij