Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

DZIEŃ ŚW. FRANCISZKA w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą – z ekumenicznym błogosławieństwem zwierząt i wystawą prac dzieci

Poniedziałek 3 października 2022 brak komentarzy

4 października 2022 r., w dniu św. Franciszka z Asyżu, będzie miała miejsce niezwykła ekumeniczna modlitwa za specjalnych gości: przed kościołem Pokoju we Frank-furcie nad Odrą o godz. 17.00 odbędzie się błogosławieństwo zwierząt domowych. 

Ma to być znak "wdzięczności za piękno stworzenia i prośba o jego zachowanie". Dzieje się tak dlatego, że święty z Asyżu uważany jest za patrona zwierząt, środowi-ska i ekologii oraz jest wzorem i patronem obrońców przyrody.

1. Bądź człowiekiem pośród stworzenia, bratem miedzy braćmi.

2. Odnoś się z miłością i czcią do wszystkich istot stworzonych.

3. Ziemia została ci powierzona jako ogród; zarządzaj nią mądrze.

4. Z miłości do siebie samego troszcz się o człowieka, zwierzęta, rośliny, 

      wody i powietrze, aby ziemia nie została ich pozbawiona.

Takimi słowami z „Dekalogu św. Franciszka” będziemy kierować się przeżywając dzień jego święta 4 października 2022 r. w Kościele Pokoju we Frankfurcie nad Odrą. Św. Franciszek pokazał swoją pokorą, że ziemia i stworzenia na niej, mają swoją godność i należy się  im braterska miłość ze strony nas ludzi.

Dlatego chcemy zaprosić mieszkańców naszego Dwumiasta , aby przyszli razem ze swoimi pupilami i pomodlili się przed kościołem. My w języku ludzkim, one  w językach aniołów. 

Po tej modlitwie i błogosławieństwie odbędzie się wystawa towarzysząca projektowi oraz poczęstunek. ARLE gGmbH oraz Fudacja Edueko serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzinami i ich zwierzętami domowymi takimi jak psy, koty, świnki morskie, króliki itp. mile widziane są również pluszaki.

Projekt Pierwszych Polsko-Niemieckich Dni Stworzenia dofinansowany jest z Funduszu MałychProjektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu

Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 28 stycznia 2023 14:42:03
  • imieniny obchodzą:

    Walery, Radomir, Karol

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij