Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Co to jest metoda RHW i triple shampooing – nowe sposoby na pielęgnację włosów

Wtorek 19 grudnia 2023 2 komentarze

Co to jest metoda RHW i triple shampooing – nowe sposoby na pielęgnację włosów

Klasyczne mycie włosów polega na zastosowaniu szamponu i odżywki. Kilka lat temu pojawiły się takie metody jak OMO, które polegają na nałożeniu odżywki przed szamponem. Stosunkowymi nowościami są metody mycia włosów RHW i triple shampooing. Na czym polegają te sposoby pielęgnacji włosów i jakie może przynieść korzyści dla Ciebie?

Metoda pielęgnacji włosów RHW - dla kogo sprawdzi się najlepiej?

Co to jest RHW? To skrót oznaczający Reverse Hair Washing, co dosłownie można przetłumaczyć jako odwrócone mycie włosów. Jest to metoda mycia włosów, która sprawia, że włosy stają lekkie, odbite u nasady, puszyste i jednocześnie wyglądają bardzo naturalnie. Metoda doskonale sprawdza się jako pielęgnacja włosów niskoporowatych, które są pozbawione objętości, skłonne do opadania i utraty puszystości.  Reverse Hair Washing to też świetny sposób na nadanie objętości włosom nadmiernie przetłuszczającym się, cienkim, „bez wyrazu”.

Metoda odwróconego mycia krok po kroku

  1. Mycie włosów zacznij od nałożeniu odżywki nawilżającej i delikatnie odżywczej. Wskazane są takie składniki jak gliceryna, aloes, pantenol, kwas hialuronowy. Humektanty wnikają w głąb włosa, nawilżając je i zwiększając objętość fryzury.
  2. Nie spłukuj odżywki i nałóż na skórę głowy niewielką ilość szamponu o delikatnym działaniu. Masuj głowę przez chwilę i spłucz włosy letnią wodą.
  3. Ponownie nałóż szampon, delikatnie spień i umyj tym razem włosy na długości samą spływającą po nich pianą.
  4. Oczyszczone włosy odciśnij w ręcznik (bez pocierania). Zaaplikuj na nie niewielką ilość lekkiej odżywki w sprayu lub mgiełki odżywczej.

Co to jest triple shampooing i dla kogo jest wskazany?

Triple shampooing to nic innego jak potrójne mycie głowy szamponem. Kiedy jest rekomendowane? Po zabiegach salonowych oraz po olejowaniu włosów lub nakładaniu na nie odżywczych maseł czy innych trudnych do zmycia, tłustych formuł. Potrójne mycie to również świetny sposób na domycie włosów z produktów stylizacyjnych, suchych szamponów, żeli, pianek czy lakierów do włosów, które mogą tworzyć na włosach tak zwaną nadbudowę. Metodę tę powinny również wypróbować posiadaczki i posiadacze włosów przetłuszczających się.

Jak myć włosy trzy razy?

Zasada w każdej metodzie mycia włosów mówi jasno: szampon jest do mycia skóry głowy, odżywka jest do odżywiania i ochrony włosów. Szamponem zwykle „traktuje się” skórę, a włosy powinny być myte spływającą po nich pianą. W triple shampooing zasada ta jest nieco naginana, zwłaszcza gdy chodzi o zmywanie z włosów tłustych formuł odżywczych. Samo mycie powinno przypominać delikatny masaż skóry głowy (bez drapania paznokciami!) i masowanie włosów na całej długości. Szampon należy trzykrotnie nałożyć i trzykrotnie zmyć. Ostatnie spłukiwanie wykonaj lekko chłodną wodą, która domknie łuski włosa – będą bardziej błyszczące i gładkie. Po myciu możesz nałożyć lekką odżywkę bez spłukiwania lub serum termoochronne, by zabezpieczyć włosy przed czynnikami zewnętrznymi. Włosy będą lekkie i odbite u nasady, ale bez efektu puchu. Odzyskają połysk i elastyczność. 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 5:39:16
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij