Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

OPS 2023 - ćwiczenia policji w Słubicach

Piątek 15 grudnia 2023 1 komentarz

W dniu 8 grudnia br., w Ośrodku Pomocy Społecznej w Słubicach” odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „OPS 2023”. Celem działań było doskonalenie umiejętności służb i ich reakcji na potencjalne wystąpienie sytuacji kryzysowej. Ciągłe doskonalenie zawodowe wpływa na jeszcze wyższą zdolność do działania w wypadku nagłego zagrożenia, a także przećwiczenia systemów współpracy między służbami.

W piątek ( 8 grudnia ) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Słubicach otrzymał zgłoszenie o tym, że w budynku Ośrodka Pomocy Społecznej w Słubicach znajduje się mężczyzna grożący zrobieniem sobie krzywdy, jeżeli nie zostaną spełnione jego żądania dotyczące udzielenia mu potrzebnych świadczeń socjalnych. W związku z czym kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej podjęła  decyzję o jak najszybszym powiadomieniu policji. Na miejscu natychmiast pojawili się słubiccy policjanci prewencji, dzielnicowi oraz funkcjonariusze ruchu drogowego, którzy niezwłocznie zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia przed dostępem osób postronnych. Policjanci zabezpieczyli również drogo dojazdowe oraz teren przyległy do Ośrodka Pomocy Społecznej. Na miejsce przybyli negocjatorzy policyjni celem podjęcia rozmów z zabarykadowanym w jednym z pomieszczeń mężczyzną. Do zdarzenia skierowano również funkcjonariuszy Państwowej Straży  Pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego ze Słubic.

Tym razem były to tylko ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności w zakresie szczególnych zagrożeń kryzysowych, szybkiego reagowania oraz sprawnej współpracy służb w warunkach zbliżonych do rzeczywistych. Każdego dnia może dojść do różnych sytuacji stanowiących zagrożeni, dlatego tak ważne są ćwiczenia, które pozwalają na analizę różnych elementów istotnych dla skutecznego działania służb. Ćwiczenia i szkolenia w zakresie sytuacji kryzysowych mają również na celu podejmowanie właściwych i szybkich decyzji w przeprowadzanych akcjach ratowniczych. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słubicach biorą cyklicznie udział w różnych szkoleniach, aby szkolić swoje umiejętności. Scenariusz tych ćwiczeń zakładał wykorzystanie różnych sił i środków policyjnych w celu weryfikacji tempa działania, właściwej koordynacji i wypracowania skutecznych algorytmów na przyszłość.

inf.pras. Lubuska Policja / Policja Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 3:38:41
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij