Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Znamy program 2.Marszu Równości Słubice - Frankfurt nad Odrą

Poniedziałek 23 sierpnia 2021 brak komentarzy

Informacja prasowa organizatorów marszu:

Rok temu po raz pierwszy wyszliśmy na ulice jako queerowa społeczność z naszego dwumiasta. Dołączyło do nas prawie 1000 osób. 5 września 2021 roku po raz drugi odbędzie się SŁUBICE FRANKFURT PRIDE. Zapraszamy wszystkie osoby queer, aktywistów, organizacje ze Słubic i Frankfurtu, Lubuskiego i Brandenburgii, Poznania i Berlina, Polski i Niemiec do świętowania i demonstrowania razem z nami.

Jesteśmy głośno, ponieważ...

  • rosnąca liczba przestępstw z nienawiści wobec osób LGBTAIQ wstrząsa nami!
  • deklarujemy naszą solidarność ze społecznością LGBTAIQ w Polsce, która znajduje się pod coraz większą presją polityczną i społeczną!
  • chcemy, aby osoby queer i queerowe sposoby życia stały się widoczne!
  • żądamy swobodnego i bezpiecznego życia dla osób LGBTAIQ w naszym dwumieście Słubicach, Frankfurcie nad Odrą, Polsce, Niemczech i wszędzie!

W tym roku ponownie zaprosiliśmy nadburmistrza Frankfurtu René Wilke oraz burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka. Domagamy się zajęcia przez nich stanowiska w postaci formalnej deklaracji dwumiasta jako miejsca wolnego od homofobii, wrogości wobec queer i dyskryminacji - także w celu wysłania sygnału przeciwko "Strefom wolnym od ideologii LGBT" w Polsce.

2. FRANKFURT SŁUBICE PRIDE – program

12:00 Zbiórka, Plac Bohaterów w Słubicach – przemówenia i wystąpienia
14:00 Postój na moście granicznym – przemówienia przedstawicieli władz lokalnych 
16:00 Koncerty i performance, Brückenplatz (Plac Mostowy), Frankfurt (Oder)

Swój udział i wystąpienie potwierdzili już m.in. Tomasz Puchalski z Katolickiego Kościoła Reformowanego w Polsce (Poznań) i Wolfgang Beyer z GayChurch Berlin, a także Michaela, 72- letnia trans* kobieta z Frankfurtu nad Odrą.

Przed PRIDE ponownie odbędzie się mała impreza przygotowawcza, na którą serdecznie zapraszamy: Wspólne przygotowanie i malowanie plakatów w dniu 04.09.2021, ok. 19:00, w Kleist Forum we Frankfurcie nad Odrą.

2. SŁUBICE FRANKFURT PRIDE jest organizowany przez niezależną grupę organizacyjną, w skład której wchodzi około 25 zaangażowanych osób ze Słubic, Frankfurtu i okolic.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 23 października 2021 4:26:38
  • imieniny obchodzą:

    Marleny, Edwarda, Seweryna

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij