Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Weekendowe działania słubickiej drogówki

Wtorek 24 sierpnia 2021 1 komentarz

W sobotę (21 sierpnia) policjanci drogówki, w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach prowadzili wzmożone działania na ulicach Słubic. Funkcjonariusze stanowczo zareagowali na nocne spotkanie kilkudziesięciu kierowców, którzy mieli zamiar ruszyć na ulice miasta, by popisywać się „umiejętnościami”. Dzięki działaniom funkcjonariuszy, na drogach Słubic było bezpiecznie.

Policjanci podczas działań wylegitymowali blisko 30 osób, poddali kontroli drogowej ponad 20 samochodów, nałożyli 10 mandatów karnych i sporządzili dwa wnioski do sądu o ukaranie. Ponadto mundurowi zatrzymali czterydowody rejestracyjne i pouczyli dwóch kierujących.

Tego typu zdecydowane działania policjantów są niezbędne, aby na drogach było bezpiecznie. Drifty i wyścigi na publicznych drogach nie są akceptowane i stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa nie tylko dla uczestników takich wydarzeń, ale również dla osób postronnych. Nie ma miejsca dla nieodpowiedzialnych zachowań kierowców, a szczególnie tych związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych to bowiem najbardziej śmiercionośna przyczyna wypadków. Nawet najbardziej bezpieczny technologicznie samochód nie daje gwarancji na przeżycie kierowcy i pasażerów przy zbyt dużej prędkości. 

inf.pras KPP Słubice


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 23 października 2021 3:33:09
  • imieniny obchodzą:

    Marleny, Edwarda, Seweryna

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij