Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Znajdziesz mnie w bibliotece!

Czwartek 20 maja 2021 brak komentarzy

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece” w słubickiej bibliotece obfitował w wiele wydarzeń, które odbyły się glównie w wirtualnej przestrzeni.


Od 8 do 15 maja 2021 r. na profilu facebookowym biblioteki pojawiły się ciekawe propozycje. Zainspirowani hasłem Tygodnia Bibliotek, bibliotekarze zaprosili swoich czytelników do obejrzenia wystawy "Zatrzymane w kadrze -75 lat słubickiej biblioteki", która przybliżyła jej historię oraz przywołała wspomnienia rozmaitych spotkań, warsztatów i wielu działań promujących czytelnictwo.

Wystawy "Książki z biblioteką w tle" oraz "Książki o książkach" miały na celu wspomóc wybór najciekawszych pozycji książkowych. Przez cały tydzień wokół biblioteki rozbrzmiewały strofy utworów tegorocznych patronów literackich : Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Cypriana Kamila Norwida, Stanisława Lema i Tadeusza Różewicza.

W akcji wspólnego czytania brali udział bibliotekarze oraz przyjaciele biblioteki. Biblioteka słubicka zaprosiła również swoich czytelników do zabawy „SLEEVEFACE - ubierz się w książkę”, polegającej na niestandardowym wykorzystaniu książek! Na profilu pojawiło się wiele zaskakujących fotografii. Czytelnicy prezentowali się z zasłoniętą częścią twarzy lub ciała przez okładkę książki tworząc bardzo kreatywne, książkowe kreacje. W trakcie Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek biblioteka przygotowała również krótkie prezentacje multimedialne.

Z cyklu „Znajdziesz mnie w bibliotece” mogliśmy zobaczyć: „Biblioteka to magiczne miejsce- zagadkowe książki dla małych poszukiwaczy” oraz „Biblioteka to fantastyczne miejsce- książki dla fanów fantastyki”. Dla najmłodszych czytelników bibliotekarze przygotowali podróż do bajkowego świata smoków i innych stworów.  Dzieci mogły wysłuchać fragmentu książki pt. „W tej bajce nie ma smoka” autorstwa Lou Cartera i Deborah Allwright, a następnie zostały zaproszone na kreatywne warsztaty „Fantastyczny smok”. W trakcie trwania akcji, dla wszystkich wypożyczających nasze zbiory czekały książkowe niespodzianki, zakładki i kolorowe balony. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, aktywny udział i wsparcie naszych działań.

To był wyjątkowy Tydzień Bibliotek! Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, aktywny udział i wsparcie naszych działań.

Zespół BPMiG w Słubicach 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 18:29:32
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij