Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Zgoda buduje

Czwartek 4 kwietnia 2024 brak komentarzy

Wywiad z Mariuszem Dubackim i Tomaszem Pisarkiem, kandydatami na burmistrza Słubic z roku 2018.

Red: W ostatnich wyborach rywalizowaliście panowie ze sobą w wyścigu o fotel burmistrza Słubic, co Was teraz połączyło i współdziałacie w ramach Koalicji Obywatelskiej?

Mariusz Dubacki: Myślę, że to przede wszystkim wspólnota wartości, jakim jesteśmy wierni. To, co działo się przez ostatnie 8 lat podczas rządów PiS sprawiło, że wiele osób, którym na sercu leży demokracja, skupiło się wokół KO. Poza tym mój program wyborczy i program Tomasza Pisarka z ostatnich wyborów były w większości zbieżne.  Nasz pomysł na miasto, czyste, zadbane i dostatnie, myślę, że to nas połączyło.

Tomasz Pisarek: Jako przewodniczący Koła Platformy Obywatelskiej RP w Słubicach postanowiłem skupić się na pracy na rzecz komitetu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Bardzo się cieszę, że razem z Mariuszem Dubackim możemy współpracować w tej kampanii wyborczej. Wspólnie uczestniczyliśmy w czerwcowym i październikowym marszu w Warszawie, razem upominaliśmy się o przywrócenie Polski Polakom. Dzisiaj mam nadzieję, że łącznie z innymi kandydatami KO zmienimy oblicze Słubic. Czyste miasto, nowy żłobek i więcej miejsc w przedszkolach, rozwiązanie problemów komunikacyjnych miasta i ożywione wały z promenadą, to nasz wspólny pomysł na Słubice.

Red: Jeśli chodzi o Panów programy wyborcze z roku 2018, one były zbieżne, co w nadchodzącej kadencji jest jeszcze aktualne?

Mariusz Dubacki: Myślę, że większość, jak nie wszystko. Obaj postulowaliśmy o nowy żłobek, o budżet obywatelski o ład przestrzenny. Jeśli uda mi się zdobyć mandat radnego, jeśli kandydaci Koalicji Obywatelskiej będą mieli większość w radzie, to tych naszych postulatów nie odpuścimy, będziemy współpracować z innymi radnymi i burmistrzem, aby Słubice odzyskały status lidera miast środkowego nadodrza.

Tomasz Pisarek: W pełni zgadzam się z Mariuszem. Naszych kandydatów połączyła wspólna wizja miasta. Miasta czystego, przejezdnego i szybko się rozwijającego.  Mam nadzieję, że Mariusz Dubacki i nasi pozostali kandydaci wygrają te wybory. Przy współpracy z rządem, wojewodą i samorządem wojewódzkim, będziemy starali się pozyskać jak najwięcej środków unijnych dla naszego miasta. Zgoda buduje. Nasza współpraca, jestem przekonany, zmieni oblicze Słubic.

Red: Dziękuję za rozmowę


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 5:34:36
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij