Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Stowarzyszenie po PROstu. Pracownia Rozwoju Osbistego kończy realizację projektu „Specjalistyczna rehabilitacja osób niepełnosprawnych III” dofinansowanego ze środków PFRON.

Środa 27 marca 2024 brak komentarzy

Stowarzyszenie po PROstu. Pracownia Rozwoju Osobistego kończy realizację projektu

„Specjalistyczna rehabilitacja osób niepełnosprawnych III” dofinansowanego ze środków PFRON.

Realizacja projektu: 01.04.2021 -31.03.2024, z podziałem na III okresy finansowania

Liczba beneficjentów: 100 osób

Projekt był skierowany do osób niepełnosprawnych z powiatu słubickiego z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

 

Celem projektu było  zwiększenie samodzielności osób niepełnosprawnych z powiatu słubickiego poprzez poprawę funkcjonowania poznawczego, psychicznego, społecznego oraz ruchowego, co przyczyni się do ich lepszego funkcjonowania w życiu codziennym, pokonania barier, większej skuteczności w działaniu oraz większej integracji ze środowiskiem lokalnymi aktywności w życiu społecznym. 

Nasze stowarzyszenie od wielu lat zajmuje się działaniami na rzecz osób z niepełnosprawnościami, w tym głównie wsparciem terapeutycznym osób z niepełnosprawnościami. Wiemy jak ważne dla naszych podopiecznych są systematyczne działania terapeutyczne. Praca z naszymi podopiecznymi jest długoterminowa – bardzo ważne jest, by była ciągłość terapii. Tylko wtedy można osiągnąć efekty. A już krótkotrwały okres bez terapii powoduje regres. Doświadczyliśmy tego w okresie zawieszenia terapii z powodu pandemii.

Nasi beneficjenci potrzebują wsparcia w wielu obszarach (poznawczym, emocjonalno - społecznym, mowie i komunikacji, motoryczno - sensorycznym, ruchowym), dlatego projekt obejmował wiele różnych form wsparcia, które zostały dopasowane indywidualnie do potrzeb konkretnych beneficjentów.

Działania: Rehabilitacja w formie terapii: pedagogicznej, psychologicznej, logopedycznej, terapii ręki, terapii integracji sensorycznej, terapii Biofeedbeck, Treningu uwagi słuchowej Tomatisa, rehabilitacji  oraz hipoterapii, muzykoterapii, Treningu umiejętności społecznych i arteterapii.

 

Budżet:  III okres: 1829549,88  dofinansowanie: 1732649,88  wkład własny osobowy: 18 900,00, wkład własny finansowy:  78 000,00,

Łączny budżet projektu: 5 316546,36 zł

Dofinansowanie ze środków PFRON: 5 025846,36 zł

 

Systematyczna terapia pozwoliła wypracować założone w planach cele, a beneficjenci w wielu obszarach poczynili zauważalne postępy. 

Realizacja projektu  miała pozytywne przełożenie na funkcjonowanie społeczności lokalnej, w tym w szczególności poprawę dostępności różnych form pomocy specjalistycznej dla osób z  niepełnosprawnościami i ich rodzin. W wyniku realizacji projektu jego uczestnicy zdobyli umiejętności i kompetencje pozwalające na poprawę funkcjonowania i jakości życia.

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Czwartek 20 czerwca 2024 5:28:19
  • imieniny obchodzą:

    Bogna, Florentyna, Rafał

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij