Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Za nami otwarcie Bajkowego Lasu w Dwumieście [FOTO] [VIDEO]

Piątek 18 marca 2022 brak komentarzy

Czy wiedzieliście, że we Frankfurcie nad Odrą w parku Lienau powstał Bajkowy Las?

14 marca br,  w Bajkowym Lesie czekało na gości małych i dużych mnóstwo atrakcji. Odbyły się zaplanowane wycieczki z przewodnikiem, lekcje przyrody, dzieci mogły zobaczyć stację motyli, zagrać bajkowe gry planszowe oraz uczestniczyć  w przedstawieniu "Czerwony Kapturek i wilk".

Uroczystego otwarcia Bajkowego Lasu Dwumiasta dokonali wspólnie Rene Wilkie - nadburmistrz Frankfurtu nad Odrą i Mariusz Olejniczak - burmistrz Słubic.

W parku znajdziecie mnóstwo drewnianych figur i ich historii: Jaś  i Małgosia, Śpiąca Królewna i 7 krasnoludków, Roszpunka, Rybak i jego rybkę czy Królewna Śnieżka.

Wszystkie figury są naturalnej wielkości, dodatkowo znajdziecie tutaj ciekawe dekoracje nawiązujące do poszczególnych bajek-drewniane chatki czy magiczne zwierzęta.

Bajkowy Las ma stać się miejscem dla całych rodzin, w którym baśniowy świat miesza się z tym rzeczywistym. To szansa na spotkanie ulubionych bohaterów i wspólną zabawę. Wraz z otwarciem ARLE gGmbH zaprasza rodziny i mieszkańców  na spacery i uczestnictwo w zaplanowanych wydarzeniach.

Z parku można korzystać codziennie.

Zapiszcie w kalendarzu wydarzenia zaplanowane na 2022 rok w Bajkowym Lesie Dwumiasta

22.05.2022 - Bajkowy Warsztat Literacki

11.07.2022 - Program wakacyjny

08.09.2022 - Naturfest / Święto Natury

20.09.2022 - Światowy Dzień Dziecka

20.12.2022 - Pani Zima w Bajkowym Lesie

Projekt „Bajkowy Las Dwumiasta” dofinansowany jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska- Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Projekt "Bajkowy Las Dwumiasta jako doświadczenie przyrodnicze" jest finansowany z wytycznych miasta Frankfurt nad Odrą dotyczących wspierania działań mających na celu zwiększenie szans edukacyjnych dzieci we Frankfurcie nad Odrą.


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 5:18:49
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij