Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Piątek 18 marca 2022 brak komentarzy

Jak informuje Stowarzyszenie po PROstu w Słubicach już w najbliższy poniedziałek, 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Tego dnia, na Placu Przyjaźni, od godziny 9:15 zostaną przedstawione edukacyjne plakaty oraz rozwieszone kolorowe skarpetki na sznurkach na znak solidarności z odmiennością biologiczną osób z trisomią 21.

Już dziś zachęcamy do przyłączenia się do akcji „Przybij piątkę”. 21 marca na Placu Przyjaźni rozstawimy dużą tablicę. Na znak solidarności, będzie można na papierowych rączkach napisać swoje imię i namalować na niej prostą linię. Pojedyncza bruzda dłoniowa, to znak rozpoznawczy osób z zespołem Downa. Następnym zadaniem będzie przyczepienie tej kolorowej rączki do tablicy – „Przybicie piątki”.

Na Facebooku Stowarzyszenia po PROstu  zostanie wrzucone wyzwanie, aby umieszczać swoje zdjęcia w kolorowych skarpetkach. Przywitajmy wiosnę na kolorowo. Bądźmy tego dnia solidarni z osobami z zespołem Downa.

O godzinie 17:15 w naszej siedzibie na ul. Kilińskiego 9L będą zorganizowane warsztaty plastyczne dla dzieci. Będziemy malować 21 kolorowych latawców (zamierzamy barwić je tak samo, jak dzieci z ZD barwią nasze codzienne życie).

 

Zapraszamy wszystkich chętnych, aby przyłączyli się do naszych kolorowych obchodów pierwszego dnia wiosny.

Stowarzyszenie po PROstu

 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 25 czerwca 2022 0:32:53
  • imieniny obchodzą:

    Dorota, Łucja, Wilhelm

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij