Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Za nami Dzień Św. Marcina w centrum Frankfurtu [VIDEO}

Środa 17 listopada 2021 brak komentarzy

Za nami Dzień Św. Marcina w centrum Frankfurtu podczas którego odbył się kolorowy program z paradą lampionów dla młodszych i starszych

ARLE gGmbH, Parafia Ewangelicka Frankfurt nad Odrą - Lebus, Parafia Katolicka Świętego Krzyża we Frankfurcie,  Spółdzielnia WOWI oraz Posiedzenie Handlarzy zaprosili wszystkich mieszkanców Dwumiasta  na Dzień Świętego Marcina który odbył się 11 listopada.

Wszystko zaczeło się o 16:00! Organizatorzy powitali wszystkich gości na placu przed Ratuszem we Frankfurcie nad Odrą. Następnie wydarzenie rozpoczeło się pierwszą częścią happeningu - występem grupy tanecznej Bohema ze Słubic.

O godz. 16:30 orkiestra puzonów wprowadziła uczestników w nastrój magicznej procesji lampionów. Nawet św. Marcin na koniu dołączy do zgromadzonych dzieci i młodzieży. Marsz z Placu Ratuszowego był kontynuowany do kościoła Gertrudy i następnie wróci na Magistralę we Frankfurcie.

Od godziny 17.00 na zwiedzających czekał barwny program: chór Lebensfreude spacerował z nastrojowymi piosenkami ze swojego repertuaru, a na dzieci czekał quiz świętomarciński z niespodzianką. 

W cityTREFF bez granic (Slubicer Str. 8) na dzieci i dorosłych (w godzinach 17:00-20:00) czekali rysownicy tworzący w oknie cityTREFF wymarzone rysunki na życzenie każdego z gości.

„Ilustracje krainy marzeń” to wydarzenie odbywające się w ramach współpracy z Festiwalem Książki Ilustrowanej. 

Program dopełnił szeroki wybór jedzenia i napojów, a sklepy były tego dnia otwarte do godziny 19:30.

Projekt „Rozmowy w witrynach Dwumiasta -ilustracje krainy marzeń.” dofinansowany jest z Funduszu Małych Projektów (FMP) w Euroregionie PRO EUROPA VIADRINA w ramach Programu Współpracy INTERREG V A Polska-Brandenburgia 2014-2020, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Poniedziałek 4 grudnia 2023 4:03:57
  • imieniny obchodzą:

    Barbara, Bernard, Krystian

Ostatnie komentarze
Najczęściej komentowane
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij