Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

Weź udział w spotkaniu. Opracuj wspólną wizję rozwoju dwumiasta do 2030 roku

Wtorek 17 sierpnia 2021 brak komentarzy

W dniach 15 i 16 września 2021 r., (godz. 16.00 - 22.00), obie administracje miejskie zapraszają mieszkańców do sali koncertowej przy Lebuser Mauerstraße 4 we Frankfurcie, żeby opracować wspólną wizję rozwoju dwumiasta do 2030 roku.

Burmistrz Mariusz Olejniczak i nadburmistrz Frankfurtu René Wilke zapowiadają, że na tej konferencji żaden ekspert z zewnątrz nie będzie wygłaszał przemówień o przyszłości dwumiasta, ponieważ o tym dyskutować będą przede wszystkim mieszkańcy. - Zapraszamy wszystkich mieszkańców powyżej 14 roku życia do współtworzenia naszego dwumiasta. Wyniki konferencji przyszłości zostaną na początku 2022 roku włączone do konkursu pomysłów urbanistycznych, a następnie, pod koniec 2022 roku, oba miasta podejmą decyzje w sprawie wspólnych projektów kluczowych do roku 2030" - informują włodarze obu miast. 

Dlaczego właśnie teraz Konferencja Przyszłości 2030 ?

W ostatnich latach wiele udało się osiągnąć obu miastom. Teraz nadszedł czas, żeby  pójść o krok dalej we współpracy transgranicznej i zaangażować zainteresowanych obywateli w przyszły rozwój dwumiasta. Ogólne warunki są dobre: powstanie Tesli przyciągnie nowych mieszkańców i sprawi, że osiedlenie się w dwumieście będzie atrakcyjne. Obiecująca kandydatura Frankfurtu na siedzibę "Przyszłego Centrum Transformacji Europejskiej i Jedności Niemiec" jest również silnym impulsem dla transgranicznego rozwoju miast.

Czego ma dotyczyć przyszła konferencja na temat transgranicznego rozwoju miast ?

Przy wsparciu zewnętrznego zespołu moderatorów grupy robocze opracują wspólną wizję dwumiasta do roku 2030, która nie tylko skupi się na czynnikach infrastruktury, mobilności i gospodarki, ale także uwzględni obszary mieszkalnictwa, terenów zielonych, edukacji, kultury, cyfryzacji i zaopatrzenia w energię. Pod względem geograficznym uwaga zostanie skupiona na centrum dwumiasta, tj. na moście miejskim, promenadach nadodrzańskich oraz na obszarach w promieniu około jednego kilometra wokół mostu.

Pomysły mieszkańców będą wizualizowane na żywo przez artystów grafików. Konferencja będzie tłumaczona w obu językach. Będzie to także dobra okazja do poznania mieszkańców z drugiej strony Odry.

Konferencja Przyszłości jest częścią dwuletniego projektu finansowanego przez Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jako "Projekt modelowy dla polsko-niemieckiego planowania przestrzennego". W trakcie trwania projektu do końca 2022 roku będzie możliwość aktywnego uczestnictwa w kolejnych warsztatach i forach dyskusyjnych.

Kto może wziąć udział w Konferencji Przyszłości ?

W konferencji może wziąć udział do 100 osób. Warunkiem uczestnictwa jest przedstawienie zaświadczenia o szczepieniu COVID lub negatywnego wyniku testu (nie starszego niż 24 godziny). 
Ze względów organizacyjnych wymagana jest rejestracja osobno na każdy dzień. Zgłoszenia drogą elektroniczną prosimy kierować najpóźniej do piątku 3 września 2021 r. W przypadku większej ilości zgłoszeń niż sto, o przyjęciu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Kontakty w Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji" 

- Iwona Karaban, Urząd Miejski w Słubicach, iwona.karaban@slubice.pl,  tel. 95 737 2064

- Sören Bollmann, miasto Frankfurt nad Odrą, soeren.bollmann@frankfurt-slubice.eu, tel. 0335 606985-15. 

Formularz zgłoszenia znajduje sie na stronie gminy Słubice
 


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Piątek 3 grudnia 2021 15:30:53
 • imieniny obchodzą:

  Franciszek, Hilary, Ksawery

Ostatnie komentarze
 • Piłkarski Laur

  MichaelInvat: У Нас скидки круглый год! HoOkAh MaGic наш официальный бренд Набрав в поисковике Вы можете посетить наш сайт и...

  Piątek 3 grudnia 2021

 • Piast Patrol - na naszą ochronę Cię stać!

  Alexandra: seriózní nabídka půjčky na vánoční večírek Dobrý den, abych vám pomohl překonat různé finanční starosti na vánoční večírek a oslavy konce roku a bezproblémově čelit vašim...

  Środa 1 grudnia 2021

facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij