Lokalny Portal Informacyjny

redakcja@naszeslubice.pl +48 502 530 997

W Lubuskiem orkan Dudley powalił drzewo na jadące auto. Kierowca nie przeżył.

Czwartek 17 lutego 2022 brak komentarzy

W nocy ze środy na czwartek przez województwo lubuskie przeszła silna wichura, której siła osiągała nawet do 110 km/h. Porywy wiatru wyrządziły wiele szkód. Cały czas służby wzywane są do licznych interwencji. Na jezdnię powalane są drzewa, uszkodzeniom ulegają budynki, wiele osób pozostaje bez prądu. 

Niestety: jedna osoba straciła też życie. Na samochód jadącego seatem 64-latka zwaliło się drzewo. Zginął na miejscu.

To była ciężka noc. Alerty Regionalnych Centrów Bezpieczeństwa jeszcze w środę ostrzegały o zagrożeniach. I tak właśnie się stało: Ogromne utrudnienia, zerwane dachy, połamane drzewa, uszkodzone budynki, wiele gospodarstw bez prądu - takie spustoszenie siał silny wiatr w nocy ze środy na czwartek oraz wczesnym rankiem 17 lutego. Dlatego warto było zostać w domu i nie narażać się na niebezpieczeństwo. Strażacy przez noc otrzymali ponad 400 zgłoszeń związanych ze skutkami silnego wiatru.

Najbardziej tragiczne w skutkach okazało się zdarzenie z czwartkowego poranka. Około 6.30 na kierującego osobowym seatem jadącego od Międzyrzecza w stronę miejscowości Kalsko zwaliło się drzewo. Niestety mimo prób podjętych przez służby ratunkowe jego życia nie udało się uratować. Droga w miejscu zdarzenia jest nieprzejezdna, a policjanci wykonują szczegółowe oględziny. Zorganizowano objazdy trasami alternatywnymi. Ta tragedia pokazuje jak niebezpieczna jest natura i jak mocno należy się z nią liczyć.

Służby wciąż pracują na skutkami tego orkanu. Warto, aby unikać wychodzenia na zewnątrz bez konieczności.

inf.pras./foto: Lubuska Policja


A co Ty o tym myślisz?

* Twój adres nie będzie nigdzie wyświetlany

anuluj odpowiadanie
Sobota 2 marca 2024 16:46:42
  • imieniny obchodzą:

    Halszka, Helena, Radosław

Ostatnie komentarze
facebook

wykonanie: gardziejewski.pl

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z polityką dotyczącą cookies. Zamknij